Tóth József

Világföldrajz


Az angolszász városok szerkezete

A zömmel a brit puritánok által létesített angolszász, de különösen az észak-amerikai városok nagyon fiatalok, hiszen többségüket a XVII–XVIII. században alapították. Ezek a városok új elemei a tájnak, nem ágyazódtak abba, nincs történelmi városmagjuk, kevés bennük a műemlék. Az amerikaiak számára a városok sosem voltak kulturális központok, társadalmi értékeket fejeznek ki, és egyértelműen tükrözik az amerikai életmódot. Ezek a városok szervezettek, tervezettek és áttekinthetők, alaprajzuk négyzetrácsos, szabályos. Az amerikaiak véleménye szerint a városoknak hasznosnak és használhatónak kell lenniük. A városok létesítésekor is három alapelvet vettek figyelembe:

Világföldrajz

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

Nyomtatott megjelenés éve: 2010

ISBN: 978 963 059 839 2

A földrajz jóval több a hegyek-völgyek-folyók puszta ismertetésénél; ez a komplex tudomány azt is bemutatja, kik laknak e területeken, hogyan és miből élnek, s létük milyen gazdasági-kulturális hatással van azokra, akik a világ más részein élik mindennapjaikat. A Világföldrajz teljes, átfogó képet ad bolygónkról, s a földrajz legfontosabb tudományágainak révén (geográfia, népességföldrajz, etnikai, gazdasági és vallásföldrajz stb.) érthetően, mégis tudományos igénnyel mutatja be az olvasónak, milyen logikusan működő egység is a minket körülvevő világ.

A könyv mintegy harminc magyar földrajztudós tanulmányait tartalmazza, akik valamennyien a szakma nemzetközileg is elismert képviselői. Az Akadémiai kézikönyvek sorozatban megjelent kötet ezért értékes, könnyen feldolgozható és mindenre kiterjedő információforrás a gimnáziumtól a diplomáig - sőt még azon is túl bárki számára, akit érdekel a földrajztudomány. Sorozatunkban hamarosan újra várható egy földrajzi vonatkozású mű, hiszen jövőre jelenik meg a Kárpát-medence földrajza.

Hivatkozás: https://mersz.hu/toth-vilagfoldrajz//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave