Gintli Tibor (szerk.)

Magyar irodalom


A költői szubjektumkonstrukciók változatai

A 90-es évek magyar költészetét elsősorban a különféle beszédmódok, hagyománytudatok és a szabadon választható, újraértelmezhető poétikai gyakorlatok egymásmellettisége jellemezte anélkül, hogy akár a fiatalok belépésével mindig újrarendeződő irodalmi ízlés, akár az ízlésítéleteket elméleti megfontolásokkal is alátámasztó irodalomkritika uralkodó tendenciákat jelölhetett volna ki. Ezért tízéves távlatból visszatekintve, tehát akkor, amikor a jellemzett poétikatörténeti változások még nem váltak múlttá, tekintetünk előtt egymással ugyan párbeszédben álló, alapkérdéseikben mégis önálló életművek bontakoznak ki.

Magyar irodalom

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

Nyomtatott megjelenés éve: 2010

ISBN: 978 963 058 949 9

Szerb Antal óta nem jelent meg ilyen alapos, összefoglaló munka a magyar irodalomról. A kötet első írásos emlékeinktől kezdve egészen a kortárs írók munkásságáig végigköveti irodalmi kultúránk folyamatos változásait, s az egyes korszakokat és irányzatokat a legismertebb művészek munkáin keresztül mutatja be. Bár a Magyar irodalom több szerző közös műve, a kötet nem egymástól különálló tanulmányok laza füzére, hanem összefüggő, közérthetően és szakszerűen megírt narrációval vezeti végig az olvasót az irodalom történetén, átfogó képet nyújtva arról, hogyan alakult, formálódott az, amit ma úgy nevezünk: magyar irodalom.

A könyv az Akadémiai kézikönyvek sorozat legújabb tagja; e sorozat célja, hogy magas szakmai színvonalon megírt, ugyanakkor olvasmányos kötetekben foglalja össze egy-egy tudományág eredményeit. Az Akadémiai Kiadó főleg 14-25 éves diákoknak szánja ezeket a könyveket, amelyek hasznos segítséget jelentenek az érettségire vagy vizsgákra készülők számára.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gintli-magyar-irodalom//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave