Soltész Ilona, Szakács György

Az épületek energiahatékonysága

Uniós és hazai szabályozás


Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, versenyképes gazdaság 2050-ig történő megvalósításának ütemterve

A bizottsági közlemény egyik legfontosabb eleme az energiahatékonyság. Felvázolja, hogy az energiahatékonyság segíthet az Uniónak az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésével kapcsolatos célkitűzések teljesítésében, sőt túlszárnyalásában. Ha sikerül az uniós gazdaságot energiahatékonyabbá tenni, az a gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés szempontjából is jótékony hatású lesz. Az energiamegtakarítás olyan pénzügyi forrásokat szabadít fel, amelyek azután máshol fektethetők be a gazdaságban, és segítségükkel könnyíteni lehet a nyomás alatt álló állami költségvetések helyzetén. Ami az egyes embereket illeti, az energiahatékonyság számukra alacsonyabb energiaszámlákat jelent. Az energiahatékonyság javítását célzó intézkedésekkel az energiaszegénység stratégiai szinten kezelhető. Végül ha az Unió kevesebb energiával több árut tud megtermelni, azáltal javul iparának versenyképessége, és ágazatai vezető szerephez juthatnak az energiahatékonysági technológiák világpiacán. Az energiahatékonyság és az energiatakarékosság az uniós gazdaság egésze, a közszféra, a vállalkozások és a polgárok számára egyaránt előnyökkel jár. Mindezen okoknál fogva a 2020. évi európai energiastratégia az energiahatékonyságot az Unió egyik kulcsfontosságú energiapolitikai prioritásaként határozta meg az elkövetkező időszakra nézve.

Az épületek energiahatékonysága

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2019

Nyomtatott megjelenés éve: 2011

ISBN: 978 963 295 842 2

Könyvünket a környezet védelme és a fenntartható fejlődés iránt elkötelezett, az energiahatékonyság iránt érdeklődő építőipari szakembereknek ajánljuk, különösen: tervezőknek, szakértőknek, akik az épületek energiatudatos tervezésével, felújításával foglalkoznak, energetikai tanúsítóknak, ha szeretnék megismerni a tanúsítás hátterét, okait, ingatlanfejlesztő vagy ingatlanközvetítő szakembereknek, ha tudni akarják milyen lesz a jövő háza, hatósági vagy beruházói munkakörben dolgozóknak, ha szeretnének biztonságosan eligazodni a jogszabályok alkalmazásával kapcsolatos kérdésekben, műszaki vagy jogi szabályozással foglalkozó szakembereknek, ha érteni akarják az energetikai szabályozás hátterét, logikáját, összefüggéseit, azoknak is, akik gazdaságosan szeretnék üzemeltetni épületeiket, és mindazoknak, akik a jogszabályok előírásain túl a műszaki megfontolásokat is meg akarják érteni.

Az Európai Unió energiapolitikájának fontos dokumentumait ismertetjük, elsősorban az épületek energiahatékonyságáról szóló ,,új" 2010/31/EU irányelvet, rámutatva a 2013-ig még hatályos 2002/91/EK irányelvtől való eltérésekre. Kitérünk az európai országok energiahatékonysági intézkedéseire és az irányelvek alkalmazásának tapasztalataira. Részletesen foglalkozunk ezeknek az irányelveknek a hazai bevezetésével, a kapcsolódó jogszabályokkal. Bemutatjuk az új irányelv bevezetésének szakmai döntéseit, a javaslatokat és a várható változásokat.

Hivatkozás: https://mersz.hu/soltesz-szakacs-az-epuletek-energiahatekonysaga//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave