Katona Klára (szerk.)

A pénzügyi közvetítőrendszer funkciói

Magyar fejlődési, szabályozási és intézményi sajátosságok


Konklúzió

A pénzügyi közvetítőrendszer alapfunkciói, a csere leegyszerűsítése, a megtakarítások összegyűjtése és hatékony allokálása, a gazdasági szereplők ellenőrzése és a beruházások kockázatainak kezelése a piaci tökéletlenségek (pl. tranzakciós költségek, információs aszimmetria) mérséklése révén hozzájárulnak a gazdaság adaptív és allokatív hatékonyságának javulásához és véső soron a gazdaság növekedéséhez.

A pénzügyi közvetítőrendszer funkciói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2019

Nyomtatott megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 295 839 2

A kötet azzal a szándékkal készült, hogy szakmai igényességgel, de a pénzügyekben nem jártas szélesebb olvasóközönség számára is közérthető módon mutassa be a pénzügyi közvetítőrendszer (bank, biztosítás tőzsde) működését. Egyszersmind átfogó képet kíván adni a magyar pénzügyi rendszer fejlődési útjairól a kezdetektől napjainkig, beleértve annak sajátos szabály- és intézményrendszerét. Reményeink szerint ez a szakkönyv nemcsak a pénzügyek iránt érdeklődők számára lesz érdekes olvasmány, hanem az egyetemi oktatásban is jól használható.

„… külön unikuma a műnek, hogy a katolikus egyház szellemi aurájából érkező közgazdászok műveit, illetve pápai enciklikákat is citál, amivel a katolikus egyház társadalmi-gazdasági tanításait kellő mélységben tárja az olvasóközönség elé. A könyv további aktualitását a nemzetközi bankok működési elveinek bemutatása, és az elmúlt években Magyarországon is végbement bankpolitikai rendszerváltás szabályozási metodikájának részletes ismertetése adja.”

Hivatkozás: https://mersz.hu/a-penzugyi-kozvetitorendszer-funkcioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave