Horváth Dóra, Nyirő Nóra, Csordás Tamás (szerk.)

Médiaismeret

Reklámeszközök és reklámhordozók


A televízió mint reklámhordozó

McLuhan (1962) a televízió feltalálását olyan nagyságrendű médiatörténeti mérföldkőnek titulálta, ami az írás feltalálásával vagy a tömegnyomtatás megjelenésével ér fel. A Barwise és Ehrenberg (1994) szerzőpáros „Television and its audience” című könyvében az első fejezet címe: „The Giant Medium”, vagyis az óriás médium, amely sugallja, bárhogy is mérjük, a televízió meghatározónak számít a médiumok között. Hiszen az idő, amit az emberek rászánnak, hatalmassá teszi. Természetesen a televízió-fogyasztás módja változik, a csatornák száma egyre nő, a videotartalom fogyasztására alkalmas platformok számával együtt, így az 1980–90-es évekre jellemző televíziós dominancia már nem érvényes. A televíziópiac átalakulásával párhuzamosan az egyes televízió-csatornák nézőszáma és közönségrészesedése egyre csökken, ugyanakkor az összes televíziózásra fordított idő nem csökken, sőt sok esetben nőtt is az elmúlt években (Nielsen, 2010; 2011).

Médiaismeret

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 724 1

A „média” szó és fogalom mára divattá, hatalommá, bizonyos esetekben misztikummá vált. A korábbi sportágától megváló élsportoló, a valóságshow-ból kilépő ismeretlen szereplő, valamely televíziós műsorszám nyertese mára jellemzően így fogalmaz: „majd megjelenek a médiában” - jelezve, hogy a „médiában” való szereplés: karrier, lehetőség, egyben a siker mércéje.

A média ezen értelmezése az egyén szintjén jelenik meg, de mit jelent a magát tudatosan pozicionáló, márkázó vállalat számára? Egy márkamenedzser számára az a mondat, hogy „majd megjelenik a márkám a médiában”, valami mást jelent, hiszen nem mindegy, hol, mikor, milyen formában, milyen tartalommal jelenik meg. Könyvünk a kérdés megalapozott megválaszolásának módszertanát nyújtja át az olvasónak.

A gyakorlati üzleti és marketingkommunikáció képzések, gyakorló szakemberek számára összeállított könyvünkkel a célunk az, hogy bemutassuk, a tudatosan tervezett márka- és vállalati üzenetek csatornái objektíven hogyan jellemezhetők, és ezáltal milyen előzetes preferenciákat fogalmazhat meg a marketing- és kommunikációs tervezés során a szakember.

Hivatkozás: https://mersz.hu/horvath-nyiro-csordas-mediaismeret//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave