Nemeslaki András

Vállalati internetstratégia


Az e-sport jövője

A 2009-es válság idején azt láthattuk, hogy a versenyek összdíjazásai csökkentek, sőt sokszor még a megrendezésük is veszélybe került. Több versenysorozat megszűnt az évek során, és az iparágra még egyáltalán nem jellemző a globális stabilitás. Persze vannak olyan mikrokultúrák, ahol az e-sport kiegyensúlyozottan, problémamentesen és gyorsuló ütemben növekszik (Dél-Korea), de világszinten nem beszélhetünk ilyesfajta fellendülésről. Nem tudni, hogy Dél-Korea egyedülálló lesz-e, ahol ezek a sportágak át tudják venni az „igazi” sportágak helyét, vagy csupán egy előfutára annak, ami a többi országra is vár. A kulturális és fejlettségbeli különbségek ugyan nagyban gátolják az e-sportok terjedését, de a növekedésük megkérdőjelezhetetlen. Ha visszagondolunk a középiskolás gyermek körében végzett kutatásra, azt is látnunk kell, hogy a számítógép előtt töltött órák is folyamatosan növekednek. E kettő és természetesen még számos egyéb más tényező (médiamegjelenések, online játékközpontok elindulása – steam, windows live) kombinációja rengeteg megválaszolatlan kérdést tár fel. Vajon lehetséges az, hogy Európában is elvesztik jelentőségüket a hagyományos sportok, és a TV-ben foci helyett FIFA-t közvetítenek majd? Vajon megtörténhet-e az, hogy gyermekeinket már nem karateedzésre, hanem Tekken gyakorlásra visszük majd délutánonként? Annak ellenére, hogy ezek a kérdések talán sokak számára furcsának és érthetetlennek tűnnek jelen pillanatban, véleményem szerint mindenképpen foglalkozni kell velük. Egyrészt azért, mert még eldönthetjük, hogy szeretnénk-e ilyenné válni, szeretnénk-e, hogy a világunk ilyenné váljon.

Vállalati internetstratégia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 837 8

A termelési tényezők fogalomköre egyre bővült a közgazdaságtan fejlődése során. Először csak a földet, majd a munkát és a tőkét, a 20. század végétől pedig már az információt is közéjük sorolták. Nemeslaki András könyve meggyőzően bizonyítja, hogy ma már az internet is kulcsfontosságú erőforrás, termelési tényező a gazdaság szereplői számára. Felhívja a figyelmünket arra is, hogy a társadalom egyre inkább aszerint is rétegződik, hogy tagjai miként tudják céljaik szolgálatába állítani az internetet, és hogy az internet használatának képessége már nem csupán életkor szerint alakítja a jövedelmi és szociális pozíciókat.

Török Ádám, az MTA rendes tagja, egyetemi tanár

A szerző bemutatja azokat az ismereteket, amelyek a technikai rendszerektől a társadalmi rendszerekig, illetve a valós világoktól a virtuális világokig alapvetővé váltak. Mindezek tárgyalása során példák és minták jól elhelyezett kifejtésével vezeti be az olvasót ezen új ismeretek világába.

Szintay István, egyetemi tanár, Miskolci Egyetem

Az infokommunikációs technológiák a közigazgatás több területén is komoly innovációs erőforrást jelentenek. A könyv témakörei így nemcsak az üzleti stratégiai gondolkodásban, hanem a közszolgálat területén dolgozó vezetők számára is nélkülözhetetlenek. Kis Norbert, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalapításáért felelős miniszteri biztos, a felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nemeslaki-vallalati-internetstrategia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave