Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A lépték és a gazdaságföldrajz

A lépték fogalma abban segít, hogy valamelyest „rendet tegyünk” a helyek és terek sokféleségében. Hiszen a hely különböző nagyságú, kiterjedésű lehet – azaz meglehetősen nehezen kezelhető, tág fogalomról van szó. Bár eredetileg a térképészethez kötődik, a lépték egyre fontosabb szerepet játszik a geográfiai elemzésekben. A korábban is bemutatott sokféle jelentés közül itt csak azt emeljük ki, hogy egyrészt az elemzések, a vizsgálódás szintjét jelentheti a lépték, másrészt pedig a folyamatok szintjét. Az első esetben arról van szó, hogy milyen területegységeket vizsgálunk meg, hasonlítunk össze. A második esetben pedig arról, hogy egyes társadalmi-gazdasági folyamatok gyakran köthetőek valamely konkrét földrajzi léptékhez.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave