Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A termelés kulturális földrajza

A 1990-es években a vállalati döntéseket elemző neves közgazdászok egy része és a média az üzleti gyakorlatok „globális konvergenciájáról” beszélt: szerintük a globális verseny szükségszerűen hasonló válaszokhoz és elmosódó kulturális különbségekhez vezet, hiszen a vállalatirányítási, munkaszervezési újítások alkalmazása nélkül senki sem „maradhat életben” a piacon (Coe et al. 2007). A vállalatok azonban sok szempontból eltérő válaszokat adhatnak (adnak) a gazdasági környezet változásaira, melyek eltérő kulturális közegükben gyökereznek. A „vállalati kultúra” gyakran és sokféle értelemben használt kifejezés, ezért az alábbiakban röviden összefoglaljuk, mit is értünk ez alatt.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave