Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


Háború – válság – kilábalás

Az I. világháború előtti évekre nem csupán azért tekintett úgy a 20. század embere, mint „boldog békeidőkre”, mert a háború borzalmai megszépítették a múltat. Olyan korszak ért véget 1914-ben, amikor hosszú ideig tartó gazdasági növekedés, bővülő kereskedelem, stabil, értékálló valuta biztosította a társadalom (a mindennapi élet) kiszámítható működését. Mindez a 19. század végére kialakult nemzetközi munkamegosztás rendszerére épült, amelynek stabilitását a gyarmatbirodalmak politikai keretei biztosították. A rendszer belső feszültségei – a belpolitikai mozgalmaktól a nemzetközi politikai konfliktusokig – azonban háborúhoz, majd a politikai struktúrák drasztikus átrendeződéséhez vezettek, ami megingatta a fennálló nemzetközi gazdasági rendszer alapjait (Berend 1987).

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave