Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


Térfolyamatok a szervezett kapitalizmusban

A tömegtermelés és -fogyasztás stabilizálódó rendszerei, a gazdasági növekedés, az állam változó szerepe, valamint a politika térkép változásai (a hidegháborút követő enyhülés, a gyarmati függetlenségi mozgalmak) új térfolyamatokat indítottak el, és újraértelmezték a földrajzi léptékek szerepét, jelentőségét. A növekedés és stabilitás kulcsszereplője a korszakban a szuverén nemzetállam volt. A modern társdalomban lokális kötődését elveszítő egyén számára ez az „elképzelt közösség” válik a legfontosabb, a leginkább kézzelfogható (intézményesült) keretté, amely megszabja a mindennapi élet kereteit (Anderson 1991, Harvey 1989).

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave