Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A világgazdaság és a globális munkaerőpiac

A globális gazdaság – elvben – a termelési tényezők korábbinál magasabb szintű mobilitására épít. A korábbi fejezetekben (5. és 7. fejezetek) láthattuk, hogy az áruk áramlása rendkívüli mértékben megnőtt, a közlekedési fajlagos költségszint látványos csökkenésének köszönhetően. A világkereskedelem jelentősége megnőtt, még a korábban döntően nemzetgazdasági keretek között működő országok esetében is (lásd India példáját), s egy ország részesedése a világkereskedelemben egyúttal versenyképességének, valamint világgazdasági jelentőségének is mércéjévé vált. Az áruk határokat átlépő áramlásánál jóval nagyobb mértékben nőtt a tőke világméretű mozgása, melyet a neoliberális piaci szabályozórendszer kiépülése (dereguláció) nagymértékben támogatott korszakunkban.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave