Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A globális zeneipar

A zene az emberiség egyfajta „közös nyelve”, hiszen a legtöbb esetben megértése, élvezete, sőt „fogyasztása” nagyrészt független a beszélt nyelvtől. Így kiválóan alkalmas arra, hogy globális áruvá váljon. A zeneiparnak meghatározó szerepe van a kulturális termékek kereskedelmében: az 1980–1998 közötti időszakban folyamatosan emelkedett a részesedése az összes kulturális exportból, az 1990-es évek végére 27,3%-re emelkedett. Bár ennek egy részét a zenerögzítéshez és lejátszáshoz szükséges eszközök adják, a hangfelvételek exportja is dinamikusan növekedést mutatott (Ramsdale 2000).

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave