Inotai András, Juhász Ottó (szerk.)

A változó Kína


Milyen lesz a globalizáció további erősödésének hatása Kínára és a kínai emberekre?

Ez az a kérdés, amire még az előbbieknél is nehezebb és kockázatosabb válaszolni. A globalizáció egyre erősödő folyamatának, egészében véve, Kína eddig inkább haszonélvezője, mintsem vesztese volt, főleg gazdasági, kereskedelmi és pénzügyi vonatkozásban, továbbá különösen a világméretű tudományos és technológiai fejlődés legújabb eredményeinek megismerése és elsajátítása terén. Ez utóbbi ugyanis lényeges eleme a jelenlegi vezetés által kitűzött hosszú távú stratégiai cél, „a tudás alapú gazdaság és az információs társadalom felépítése” elérésének, amit már a kínai kormány által egy korábban elfogadott, „A nemzet felvirágoztatása a tudomány és technológia segítségével” elnevezésű komplex program is előrevetített. Ez azonban az éremnek csak az egyik oldala.

A változó Kína

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 021 2

E kötet a jelentős intellektuális erővel rendelkező magyar modern Kína-kutatás legjavát adja közre a globális válságot közvetlenül megelőző állapotokról. Hiánypótló szerepet tölt be, mivel magyar sinológusoktól az elmúlt években ritkán jelent meg könyv, noha a Kína-problematika a hazai érdeklődő közönség figyelmének középpontjába került.

A Magyar Tudományos Akadémia és a Miniszterelnöki Hivatal kezdeményezésére három éve folynak újra szervezett jelenkori Kína-kutatások hazánkban. Ezek eredményei és résztanulmányai a szakmai közvélemény tájékoztatását szolgáló kötetekben jelentek meg, de nem kerültek kereskedelmi forgalomba.

Jelen kötet célja a szélesebb közvélemény tájékoztatása Kína belső helyzetéről, regionális és globális súlyának növekedéséről, valamint a magyar-kínai kapcsolatok alakulásáról.

Hivatkozás: https://mersz.hu/inotai-juhasz-a-valtozo-kina//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave