Hua Nam Son, Gubán Ákos

Számítástudomány


Az objektumorientált programozás, programkészítés (OOP)

A ma használatos programrendszerekkel, alkalmazásokkal szemben természetes elvárás, hogy a bonyolult feladatokat komplexen, általánosan és könnyen kezelhetően oldják meg. Emellett fontos elvárásként jelenik meg a rendszerek rugalmassága is, azaz hogy bizonyos változásokat a rendszerek minimális átalakításával és minimális költséggel lehessen végrehajtani. Ezek az igények a programfejlesztőket újabb kihívások elé állították. Bár az elvárások egy része már korábban is megjelent, nem állt rendelkezésre megfelelő hardverháttér az igények kielégítésére. A 80-as évek végére a hardver olyan fejlődésen ment keresztül, amely megteremtette a lehetőségét, hogy egy újfajta gondolkodási mód (az objektumorientált szemlélet) a gyakorlatba is átkerüljön. Az operációs rendszerek a hardver változásával szintén jelentősen átalakultak. A grafikus felületű és az új szemléletű, objektumorientált operációs rendszerek használatával megnyílt az út az objektumorientált programfejlesztés széleskörű alkalmazásához. Az objektumközpontú szemlélet mélyebb tanulmányokat igényel, ezért részletesen nem ismertetjük, csak megpróbáljuk érzékeltetni ennek a gondolkodásmódnak a legfontosabb elemeit.

Számítástudomány

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 217 9

A BGE Gazdaságinformatikus szak egyik legfontosabb alapozó tantárgya a Számítástudomány, amely bevezetést nyújt a matematikai logika és a formális nyelvek elméletébe, az automataelméletbe, valamint a programozás alapjaiba. A tárgyat több mint hat éve oktatjuk, és szükség volt egy olyan átfogó oktatási anyagra, mely a tárgy megértéséhez nyújt segítséget a hallgatók számára. A könyv felépítése jól körülhatárolja a témákat, valamint mintapéldák segítségével javítja az elméleti anyagok gyakorlatba történő leképezését.

A szerzők elsősorban informatikai és közgazdasági ismeretekkel rendelkező hallgatók számára nyújtanak betekintést a Számítástudomány eszközeiről, módszereiről és módszertanairól. Elsősorban Gazdaságinformatikus hallgatók számára készült a könyv, de olvasása hasznos lehet Gazdálkodás és menedzsment, valamint Pénzügy és számvitel szakos hallgatók számára is. Kiegészítő információkat tartalmaz a mélyebb matematikai alapokkal nem rendelkező hallgatók számára az informatikai elveket biztosító matematikai elméletek megismertetésében. Szemléletében műszaki-matematikai vonalat követ, ezáltal komplexebb rálátást nyújt az IT elveinek szélesebb körű megismeréséhez. Sok sikert és élvezetes tanulmányozást kívánunk!

A szerzők

Hivatkozás: https://mersz.hu/hua-guban-szamitastudomany//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave