Constantinovits Milán, Sipos Zoltán

Nemzetközi üzleti technikák


Okmányvizsgálatok és a nyitó bank döntése

A bankok a meghitelezésben előírt minden okmányt ésszerű gondossággal kötelesek megvizsgálni, hogy meggyőződjenek arról, hogy azok külső megjelenésük szerint megfelelnek-e vagy sem a meghitelezés kikötéseinek és feltételeinek. Azokat az okmányokat, amelyek külső megjelenésük szerint nincsenek összhangban egymással, külső megjelenésük szerint nem felelnek meg a meghitelezés kikötéseinek és feltételeinek. A nyitó bank, a megerősítő bank (ha van ilyen), vagy a megbízásukból eljáró kijelölt bank mindegyike az okmányok kézhezvételének napját követő öt bankmunkanapot meg nem haladó ésszerű időn belül köteles az okmányokat megvizsgálni és eldönteni, hogy elfogadja vagy visszautasítja az okmányokat, és döntéséről megfelelően tájékoztatni azt a felet, akitől az okmányokat kapta.

Nemzetközi üzleti technikák

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 723 4

A jelen szakkönyvben található ismeretanyag egyaránt szól a tényleges és a leendő nagyvállalati és kisvállalkozó üzletembereknek, üzletkötőknek, marketingszakembereknek. A nemzetközi szokványok és üzleti gyakorlat megismertetésével bevezet a hazai és a globális külkereskedelmi feltételrendszerhez való alkalmazkodásba. Bemutatja az eredményes üzleti munka módszereit és az ésszerű kockázatkezelés lehetőségeit is. A könyvet jó szívvel ajánljuk tehát gyakorlati szakembereknek, üzleti menedzsereknek, vállalkozóknak. Az információs társadalom piacán a több tudás üzleti előnyt jelent, itt pedig olyan ismeretekről van szó, amelyek közvetlenül alkalmazhatóak a gyakorlatban is.

A könyv a szerzőpáros korábbi szak- és tankönyveinek a folytatása, elsősorban a több kiadást is megért „Külkereskedelmi technika - külpiaci kockázat" című könyvnek, valamint a 2008-ban kiadott „Nemzetközi kereskedelmi ügyletek" című munkának.

A szakkönyv tizenöt fejezetre bontva tárgyalja a nemzetközi árukereskedelmi tranzakciók környezeti feltételeit és intézményi peremfeltételeit, a tranzakciótípusokat, a nemzetközi üzleti szokványok tartalmát (amelyek lényegében a nemzetközi kereskedelem sajátos nyelvezetét jelentik), valamint a nemzetközi ügylet tartalmi kérdéseit és folyamatait. A szerzők naprakész ismereteket adnak, mivel legújabb kutatási eredményeiket is felhasználták a kézirat elkészítése során: így például az Incoterms szokványok új változatát és alkalmazásának újabb szempontjait, vagy a nemzetközi biztosítási szokványok átalakításának új fejleményeit is.

A szakkönyv alkalmas mind az érdeklődő szakmai közönség, mind pedig a felsőoktatás igényeinek kielégítésére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/constantinovits-sipos-nemzetkozi-uzleti-technikak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave