Michalkó Gábor

Turizmológia


Források és adatbázisok a turizmuskutatásban

A turizmuskutatás forrásainak nevezzük mindazokat az adatbázisokat, amelyeket a valóság tudományos módszerekkel történt megfigyelésére alapozva hoztak létre. Ezek az adatbázisok, akár eleve rendelkezésünkre állnak (statisztikák), akár magunknak kell őket megteremteni (kérdőívezés), elengedhetetlen elemeit képezik a megismerési folyamatnak. Azt, hogy melyik forrásból merítünk, leginkább a problémafelvetés határozza meg. A kutatás során érdemes arra koncentrálni, hogy optimálisan, a probléma súlyának és a kutatómunka jelentőségének megfelelően válasszuk ki a forrásokat. Ha valaki szakdolgozatot készít, értelemszerűen nem várható el, hogy több száz vagy több ezer elemet tartalmazó mintát állítson össze, ugyanakkor egy adott közösség utazási szokásaira vonatkozóan néhány interjúra alapozva nem vonhat le messzemenő következtetéseket.

Turizmológia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 717 3

A mű összefoglalja, rendszerezi, válogatja és alkotó módon megújítja azt az alapvető ismeretanyagot, amely a turizmusra vonatkozóan felhalmozódott a legutóbbi évtizedekben. E sokrétűen összetett jelenséget a szerző szilárd elméleti alapokon mutatja be, az érintett tudományterületek fogalmainak és összefüggéseinek hozzáértő alkalmazásával. A könyv újszerûen ható címe ugyancsak a tudományos igényesség messzemenő érvényesülésére utal. Ennek köszönhetően az érdeklődő olvasó magabiztosabban eligazodhat a turizmus rendszerében, elkerülheti a témakör kapcsán gyakran előforduló értelmezési csapdákat. A szövegben felsorolt példák, illetve az egyes fejezetekhez kapcsolódó esettanulmányok a gyakorlati hasznosítás terén is megbízható támpontokként szolgálnak.

Dr. Jancsik András, dékán

Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar

A könyv a turizmus elméleti kérdéseinek tudományos és mégis gyakorlatias, ugyanakkor korszerű megfogalmazása. A keresleti és kínálati tényezők, a vonzerők, az infrastruktúra, a turizmus rendszerének, tervezésének, irányításának összefoglalása a helyi és országos szintű döntéshozáshoz komoly alapokat ad. Támogatja a turizmus továbbfejlesztését és egyben átfogó képet nyújt a turizmus felsőfokú oktatásához.

Dr. Niklai Ákos, Professor Honoris Causa

a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/michalko-turizmologia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave