Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


Új szervezeti modell

A méret- és választékgazdaságosság elvének megfelelően korábban a gyógyszeripari innováció klasszikusan a versenyszféra vezető cégeinek kutatólaborjaiban valósult meg. Ezekben a központokban van megfelelő nagyságú és minőségű technológiai platform, valamint elegendő számú kutatási projekt is ahhoz, hogy a sikertelen fejlesztések költségeit is fedezzék a sikerrel bevezetett termékekből származó jövedelemből. A nagy vállalatok alkalmasak arra, hogy az egy-egy bevezetett gyógyszerre jutó, átlagosan 1,3 milliárd dollár fejlesztési költséget (DiMasi és Grabowski 2007) biztosítani tudják a kezdetektől a gyógyszer piacra kerüléséig. Ez a tényező jelentette az innovatív gyógyszeripari vállalatok fúziós és felvásárlási trendjének egyik hajtóerejét. Hasonló elvek mentén számos példát láttunk az utóbbi időben arra, hogy egy hatóanyagot különböző indikációkban, az adott piacnak megfelelő tapasztalatuk alapján több nagy cég fejleszt. A magyarországi eredeti gyógyszer kutatás-fejlesztés költségeit nemzetközi kooperációk segítségével tudják biztosítani.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave