Keserű György Miklós (szerk.)

A gyógyszerkutatás kémiája


Vizsgálati módszerek

A veszélyek feltérképezéséhez, a biztonságtechnikai szempontból kritikus paraméterek, illetve ezek normálistól eltérő viselkedése következményeinek meghatározása speciális vizsgálati módszereket igényel, melyek során meghatározásra kerül a normál működés közben felszabaduló hőáram, a kiindulási anyagok, a termékek, a melléktermékek, illetve a technológia (beleértve a feldolgozást is, pl. desztillálás, vagy a tárolást is) során keletkező reakcióelegyek stabilitása, vizsgálhatóvá válnak a javarészt a kémiai fejlesztéshez, a hőmérsékletkontrollhoz és a reagensek beméréséhez kapcsolható hibák következményei (eltérésvizsgálat). Ezen hibák lehetnek olyanok, mint hogy a technológia magasabb vagy alacsonyabb hőmérsékleten, gyorsabb vagy lassabb felfűtéssel, a reagensekből többet vagy kevesebbet bemérve, gyorsabban vagy lassabban beadagolva, a beadási sorrend felcserélődésével, szennyezők bekerülésével a reakcióelegybe, például szerkezeti anyag, mosófolyadék vagy működtető közeg, hűtési elégtelenség fellépésével, vagy akár nem inert atmoszféra alatt valósul meg. Magából a reakciómegfutás definíciójából következik, hogy a hő- és gázképződés felderítése az elsődleges feladat.

A gyógyszerkutatás kémiája

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 059 076 1

A gyógyszerkutatás értékteremtő folyamat, amit a legkülönbözőbb kémiai, biológiai és orvosi szak- és részterületek sokaságának alkalmazása jellemez. A kötet a folyamatra és annak lépéseire koncentrálva a témakör kémiai aspektusait dolgozza fel, így az Olvasók a kémikus szemével kísérhetik végig a gyógyszerkutatás folyamatát.

A könyv a szükséges gyógyszerkémiai, analitikai és fizikai kémiai, valamint eljáráskémiai ismereteket egységes formában tárgyalja, ugyanakkor rámutat azokra az informatikai, biológiai, orvosi, jogi és egyéb területekre, ahol a magasabb szintű integráció szempontjai érvényesülnek. Hazai és nemzetközi tapasztalatok szerint a gyógyszerkutatás kémiájában közel tíz év gyakorlat szükséges a kellő jártasság kialakításához. A szerzők közössége jelen kötettel kíván hozzájárulni ahhoz, hogy a szükséges ismeretek megszerzésének útja, ha jelentősen rövidebb nem is, de szemléletében egységesebb, összefüggéseiben áttekinthetőbb, eszköz- és módszerválasztásban tudatosabb lehessen.

Hivatkozás: https://mersz.hu/keseru-a-gyogyszerkutatas-kemiaja//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave