Lőrinc László

Életmódtörténet III.

Anyagi kultúra 1500-tól napjainkig


A légi utasszállítás

A háborúk ugyanakkor elő is segítették a technikai fejlődést, amelyet azután a polgári életben is hasznosítottak. A világháború végeztével sok katonai repülőgép maradt kihasználatlan, és mert az utak és a vasutak megrongálódtak, kézenfekvőnek tűnt a légi utasszállítás megszervezése. 1919-ben alakultak az első légitársaságok, és indultak el az első menetrend szerinti légi járatok, amelyeket bombázókból, néhány üléses katonai gépekből alakítottak át. Ezek kényelmetlen, zajos, rázkódó gépek voltak, a fedélzeten fagypont körüli hőmérséklettel. De repültek. Az első utasszállító légi járatot az angolok indították 1919 januárjában, katonai gépekkel, London és Párizs között. Februárban elindult a német Berlin–Weimar járat, majd még ugyanebben az évben követte a Párizs–Brüsszel között közlekedő.

Életmódtörténet III.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 844 6

Hogyan változtak az ételeink az idők folyamán, és mi volt ebben a kivagyiság szerepe? Miféle hadicseleket alkalmaztak egymás ellen kórokozók és betegek évszázadokon keresztül? Hogyan változott az emberek tisztaságról alkotott fogalma? Hogyan alakult viszonyuk a falvakat hátukon úsztató mocsarakhoz vagy a vadállatokhoz? Hol és hogyan szerezték be a lőpor és a festékek alapanyagait? Hogyan világosodtak ki az esték, és ez milyen hatással járt? Miként változott a hírek terjedése a postakocsitól a táviratig és tovább? Milyen új élményeket hozott a vonat, a mozi, az autó, a repülés vagy a számítógép?

Csak néhány kérdés azok közül, amelyeknek nyomába ered az utóbbi fél évezred anyagi világát sok képpel és eredeti forrásszöveggel bemutató könyv.

Hivatkozás: https://mersz.hu/lorinc-eletmodtortenet-iii//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave