Kovács Kármen

Kutatási és publikálási kézikönyv nem csak közgazdászoknak


A különböző típusú könyvek és jellemzőik

A szakkönyvek legnagyobb része monográfia. A monográfiák egyetlen témát tárgyalnak részletesen. Tartalmukat alapvetően a szerző(k) kutatásai határozzák meg. A monográfiák szerzői általában ismertetik, szintetizálják, elemzik választott témájuk szakirodalmát, valamint bemutatják saját kutatási eredményeiket. Mindig a szerző(k) céljától függ, hogy mekkora terjedelemben és mennyire közérthető, avagy tudományos stílusban közlik az általuk feldolgozott témával kapcsolatos ismeretanyagot. A monográfiára példa Török Ádám Stratégiai ágazat stratégia nélkül?: A magyar K+F teljesítménye és versenyképessége nemzetközi összehasonlításban c. könyve, amely 2006-ban jelent meg Szombathelyen a Savaria University Press gondozásában. A szakmai írásművek – vagyis a szakcikkek, a szakmai tanulmányok, a szakdolgozatok és a doktori értekezések – készítői munkájuk elméleti részének elkészítéséhez a könyvek közül legnagyobb mértékben a monográfiákra támaszkodnak, minthogy azok részletesen foglalkoznak egy adott témával.

Kutatási és publikálási kézikönyv nem csak közgazdászoknak

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 037 3

Könyvünk célja, hogy segítséget nyújtson a tudományos kutatómunkához és a kutatás eredményeit közlő publikációk elkészítéséhez. Bár elsősorban a közgazdaság-tudomány és az üzleti tudományok területén kutatóknak szól, részletesen foglalkozik a természet- és társadalomtudományos kutatás és publikálás sajátosságaival, így más tudományágak művelői is nagy haszonnal forgathatják. A fiatal kutatók számára átfogó, egyben elmélyült áttekintést ad mind a kutatásról, mind a szakmai közlemények megírásáról, ugyanakkor a tapasztalat szakemberek számára is sok fontos és újszerű kutatás-módszertani ismeretet tartalmaz. Külön fejezetben tárgyalja a szakdolgozat-készítés módszertanát, így a végzős főiskolai, egyetemi hallgatók nélkülözhetetlen kézikönyve.

A kötet a tudományos kutatómunkát és publikálást azok összetett jellegére fókuszálva, alaposan és részletesen mutatja be, valamint a nemzetközi szakirodalomban fellelhető tudásanyagot és elfogadott elveket közvetíti. Ebből következően egyedülálló e kézikönyv a hazai kiadványok között. A kötetet mintegy 35 magyarázó ábra és egy több mint 400 kifejezést tartalmazó angol-magyar szószedet teszi teljessé.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kovacs-kutatasi-es-publikalasi-kezikonyv-nem-csak-kozgazdaszoknak//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave