Tóth József

Világföldrajz


Növekedési pólusok

A háborút követő évtizedekben kialakult bipoláris világ alapvető politikai és katonai szembenállást és egyensúlyt jelenített meg. A kétpólusú világrend mögött már közvetlenül a háború után elinduló folyamatok eredményeként egy többpólusú világgazdaság kezdett formálódni. Egy olyan világgazdasági térszerkezet alakult ki, amelyben négy (egyesek szerint öt) pólus, növekedési góc volt lehatárolható. A világ kapitalista berendezkedésű terében az USA, az egységesülő Európa és Japán, a keleti szocialista részen a Szovjetunió és a köréje szerveződő KGST jelentették az egyes pólusokat.

Világföldrajz

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

Nyomtatott megjelenés éve: 2010

ISBN: 978 963 059 839 2

A földrajz jóval több a hegyek-völgyek-folyók puszta ismertetésénél; ez a komplex tudomány azt is bemutatja, kik laknak e területeken, hogyan és miből élnek, s létük milyen gazdasági-kulturális hatással van azokra, akik a világ más részein élik mindennapjaikat. A Világföldrajz teljes, átfogó képet ad bolygónkról, s a földrajz legfontosabb tudományágainak révén (geográfia, népességföldrajz, etnikai, gazdasági és vallásföldrajz stb.) érthetően, mégis tudományos igénnyel mutatja be az olvasónak, milyen logikusan működő egység is a minket körülvevő világ.

A könyv mintegy harminc magyar földrajztudós tanulmányait tartalmazza, akik valamennyien a szakma nemzetközileg is elismert képviselői. Az Akadémiai kézikönyvek sorozatban megjelent kötet ezért értékes, könnyen feldolgozható és mindenre kiterjedő információforrás a gimnáziumtól a diplomáig - sőt még azon is túl bárki számára, akit érdekel a földrajztudomány. Sorozatunkban hamarosan újra várható egy földrajzi vonatkozású mű, hiszen jövőre jelenik meg a Kárpát-medence földrajza.

Hivatkozás: https://mersz.hu/toth-vilagfoldrajz//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave