Irimiás Anna

Az örökségturizmus menedzsmentje


VII.4. Virtuális kiállítóterek

A virtuális valóság (VR) az egyik olyan információs technológiai vívmány, amely jelentősen befolyásolja a turisztikai iparágat. Az elmúlt években a VR platformok, eszközök és tartalom előállítása olyan gyors fejlődésen ment keresztül, hogy kimozdították a VR technológiát a videojátékok niche-termékeinek bűvköréből, és ma már az élet számos területén alkalmazhatóvá váltak. A költségtakarékos eszközök hozzáférhetősége, mint például a Google Cardbox vagy a Samsung Gear VR, bárki számára lehetővé teszi, hogy virtuális városnézésen vegyen részt. A virtuális valóság különösen természetvédelmi területeken vagy erősen veszélyeztetett örökséghelyszíneken járhat számos előnnyel, mert bár bejárhatóvá teszi a területeket, azok nem rongálódnak tovább. A VR ezenfelül hatásos marketingeszközként is működik, mert lehetőséget ad a helyszín előzetes megismerésére, mintegy „kipróbálására”.

Az örökségturizmus menedzsmentje

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 228 5

Mi a közös a középkori harctéri bemutatókban, a rozsdás ipari területekben, Jane Austen regényeit idéző bálokban és a hagyományos sajtkészítésben? A megismerés öröme, a történelem kézzel fogható megtapasztalása, a helyi értékek identitásformáló jelentőségének felfedezése. Az örökségturizmus menedzsmentje című naprakész szakkönyv nemzetközi és hazai kontextusban vizsgálja az innovatív örökségmenedzsment turizmusra, területi fejlődésre és vállalkozásokra gyakorolt hatását. A szerző több mint tízéves, a kulturális és örökségturizmus területén végzett kutatásai során a vezetéstudomány, a geográfia és a kulturális tanulmányok módszereit ötvözte a folyamatok széleskörű vizsgálata érdekében. A könyv célja, hogy egy átfogó, tudományos, ugyanakkor a gyakorlatban is hasznosítható útmutatóként szolgáljon az örökségmendzsment területén dolgozó szakembereknek, egyetemistáknak és a téma iránt érdeklődő olvasóknak.

Irimiás Anna turizmuskutató, számos hazai és nemzetközi egyetem oktatója, fő kutatási területe a kulturális turizmus, örökségmenedzsment és a harcterek turizmusa. 2015-ben jelent meg szintén az Akadémiai Kiadó gondozásában a Filmturizmus című monográfiája.

A kötet 2020-tól a Turizmus és mobilitás című online sorozat tagjaként jelenik meg.

Hivatkozás: https://mersz.hu/irimias-az-oroksegturizmus-menedzsmentje//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave