Gloviczki Zoltán, Zsinka László

Nevelés és iskola az antik és középkori Európában


A középkori városok forradalma

A 12. század agrárforradalma a városok felvirágzását eredményezte. A növekvő termésátlagok lehetővé tették, hogy a falu táplálja az újjászülető várost. A városok sohasem tűntek el teljesen a 6–11. századi Európában. A 20. század első felében a történetírás még a kora középkori városok erőteljesebb hanyatlását feltételezte. Ma úgy látjuk, hogy a középkorban mindvégig számolni kellett a városi településekkel. A 11. század végétől lendületes növekedésnek indult a nagy múltú régebbi települések lakossága, és új városalapítások is bekövetkeztek.

Nevelés és iskola az antik és középkori Európában

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 250 6

A jelen egyetemi jegyzet arra tesz kísérletet, hogy a pedagógusképzésben részt vevő hallgatók számára teljes áttekintést nyújtó, részleteiben tudományos újszerűségre nem törekvő, de az érintett tudományágak legfrissebb szempontjait és eredményeit közvetítő és összefoglaló, ugyanakkor a hallgatók feltételezhető előképzettségéhez és vélhető céljaihoz is igazodó tankönyvként szolgáljon.

Felhívja ugyanakkor a figyelmet arra is, hogy sajátos témaválasztása, az antikvitás és az európai középkor neveléstörténetének feldolgozása korunkban is drámai jelentőségű európai identitásunk kizárólagos gyökereit tárja fel és mutatja be.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gloviczki-zsinka-neveles-es-iskola-az-antik-es-kozepkori-europaban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave