Környei Ágnes

Emberi jogok a nemzetközi kapcsolatokban


Az Amerikai Államok Szervezete

A kontinens két élesen elválasztható részre osztható, északon a két fejlett angolszász ország, míg a Rio Grandétól délre Latin-Amerika149 helyezkedik el. Ez utóbbi nem homogén, de közös civilizáció és múlt terméke, a mediterrán kalandozások és az atlanti gyarmatosítás eredménye, amely terület kulturálisan kétségkívül közelebb áll Európához, mint Észak-Amerikához. Közelebbről nézve láthatóvá válik Latin-Amerika sokszínűsége. Van egy széttöredezett spanyol nyelvű világ és egy portugál nyelvű BRIC-ország, Brazília. Mexikó és Közép-Amerika egyre jobban az északi nagy szomszéd felé fordul, a Karib-térség szigetei különálló világ, az Andokban mélyen hat a prekolumbián eredet.

Emberi jogok a nemzetközi kapcsolatokban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 260 5

A jegyzet kizárólag a nemzetközi emberi jogokkal, azaz az egyének és csoportok nemzetközileg elismert jogaival, e normák előmozdítását segítő mechanizmusokkal foglalkozik. Tárgyalja az emberi jogok fejlődést abból a szempontból, hogy az miként fogalmazódott meg, tartalmában hogyan bővült, illetve földrajzilag hogyan terjedt el.

A XX. századig nem voltak nemzetközi normák arra, hogyan kell az államoknak bánniuk saját állampolgáraikkal, azt az államok kizárólagos belső joghatósági körébe tartozónak tekintették. Nem volt nemzetközi jogi alap, hogy más államok közbenjárjanak vagy beavatkozzanak más állam állampolgárai érdekében. A Nemzetközi Emberi Jogi Törvény megszületése óta viszont részletes egyetemes jogalkotás folyik.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kornyei-emberi-jogok-a-nemzetkozi-kapcsolatokban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave