Project Management Institute

Agilis gyakorlati útmutató


X3. függelék – Agilis alkalmassági szűrőeszközök

Az agilis irodalom több agilis alkalmassági szűrőeszközt tartalmaz, hogy segítse értékelni, milyen körülmények között megfelelő egy agilis megközelítés használata. 1994-ben a Dinamikus rendszerfejlesztési módszer (DSDM) kifejlesztett egy agilis projektalkalmassági kérdőívet és egy szervezetalkalmassági kérdőívet, hogy segítsen felmérni a valószínűleg illeszkedő és a lehetséges problémás területeket.

Agilis gyakorlati útmutató

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 059 948 8

Jelen könyv a Project Management Institute (PMI) Agile Practice Guide című kötetének magyar nyelvű kiadása. Ez a hazánkban hiánypótló könyv a projektmenedzsment gyorsan fejlődő és terjedő innovatív irányzata, az agilis projektmenedzsment aktuális összefoglalását adja. Segít megérteni, értékelni és felhasználni az agilis és a hibrid megközelítéseket. Gyakorlati útmutatást nyújt arra vonatkozóan, hogy mikor, hol és hogyan alkalmazzák az agilis megközelítéseket, valamint praktikus módszereket és eszközöket biztosít a szakemberek és szervezetek számára, hogy növeljék agilitásukat.

A kiadványt más PMI standardokkal összehangolva állították össze, ideértve a Project Management Body of Knowledge (PMBOK® Guide) hatodik kiadását is. A könyv a Project Management Institute és az Agile Alliance® együttműködésének eredményeképpen az agilis megközelítés state-of-theart bemutatását tartalmazza (Scrum, Lean, Kanban, Scrumban stb.), és mint ilyen, nem hiányozhat egyetlen projektvezető könyvespolcáról sem.

Translated by PMI Budapest,

Hungarian Chapter

Hivatkozás: https://mersz.hu/project-management-institute-agilis-gyakorlati-utmutato//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave