Kiss Judit (szerk.)

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Új irányok, új lehetőségek


A civil szervezetek fejlesztésben betöltött szerepe

A civilek nagyon sokfélék, sokféle területen dolgoznak, és számtalan formában vehetnek részt a fejlesztés folyamatában. Lehetnek formálisan vagy informálisan működők, kicsik vagy nagyok, vallási vagy szekuláris alapokon szerveződők, tevékenységüket elsősorban donorszervezetektől származó bevételekre vagy önkéntesek bevonására alapozók, még az is jellemző, hogy az egyik szervezet a progresszív társadalmi változás érdekében, míg a másik éppen annak ellenében dolgozik.1 A fejlesztésben játszott szerepük ennek megfelelően igen eltérő lehet. A 3.1. ábra jól illusztrálja ezeknek a szerepeknek az összetettségét.

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 344 2

"Kiss Judit és szerzőtársainak könyve igazi hiánypótló munka. Egyrészt, mert több mint 10 éve nem jelent meg nemzetközi fejlesztési segélyezéssel foglalkozó magyar nyelvű tudományos kötet. Másrészt a könyv több olyan témát is tárgyal, amelyek eddig nem szerepeltek a hazai tudományos kutatásokban. Ilyenek az innovatív finanszírozás, a "post-development", a civil szervezetek szerepe, továbbá az új, nem tradicionális donorok (mint például Kína vagy India) motivációi és hatása a nemzetközi fejlesztési rendszerre. Ezek mind olyan témák, amelyek jelentős új eredményekkel járulnak hozzá a magyar fejlődéstanulmányok több évtizedes hagyományaihoz.

A kötet rendkívül hasznos lehet a felsőoktatásban, különösen a nemzetközi kapcsolatok mesterképzésein, de a nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó gyakorlati szakemberek is sokat meríthetnek belőle."

Szent-Iványi Balázs (Aston University és Budapesti Corvinus Egyetem)

Hivatkozás: https://mersz.hu/kiss-nemzetkozi-segelyezes//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave