Kiss Judit (szerk.)

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Új irányok, új lehetőségek


Konklúzió

Az NGO-k munkáját objektíven vizsgáló kutatók nem úgy közelítik meg a civil szervezeteket, hogy ha nem felelnek meg bizonyos normáknak, elvárásoknak, akkor lényegük kérdőjeleződik meg, hanem úgy, hogy ez egy rendkívül változatos, gyakran ellentmondásos közösség, amely az emberi társadalom szerves részét képezi, és fogja képezni a jövőben is. Nem lényegüktől fogva jók és hasznosak, vagy éppen ellenkezőleg, hanem saját speciális környezetükben és teljesítményüket figyelembe véve lehet csak megítélni szerepüket, tartozzanak bármelyik szervezeti kategóriába is (Lewis–Kanji, 2009).

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 344 2

"Kiss Judit és szerzőtársainak könyve igazi hiánypótló munka. Egyrészt, mert több mint 10 éve nem jelent meg nemzetközi fejlesztési segélyezéssel foglalkozó magyar nyelvű tudományos kötet. Másrészt a könyv több olyan témát is tárgyal, amelyek eddig nem szerepeltek a hazai tudományos kutatásokban. Ilyenek az innovatív finanszírozás, a "post-development", a civil szervezetek szerepe, továbbá az új, nem tradicionális donorok (mint például Kína vagy India) motivációi és hatása a nemzetközi fejlesztési rendszerre. Ezek mind olyan témák, amelyek jelentős új eredményekkel járulnak hozzá a magyar fejlődéstanulmányok több évtizedes hagyományaihoz.

A kötet rendkívül hasznos lehet a felsőoktatásban, különösen a nemzetközi kapcsolatok mesterképzésein, de a nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó gyakorlati szakemberek is sokat meríthetnek belőle."

Szent-Iványi Balázs (Aston University és Budapesti Corvinus Egyetem)

Hivatkozás: https://mersz.hu/kiss-nemzetkozi-segelyezes//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave