Csernák Gábor, Stépán Gábor

Rezgéstan


A mátrix együtthatós differenciálegyenlet felírása

Ha hat olyan aktív erő (vagy nem ideális kényszererő) is, ami nem potenciálos, akkor az általános erő komponenseinek eddig figyelembe nem vett, a Q* vektorba rendezett részét az erők teljesítményéből számíthatjuk ki a (2.139) és (2.140) képletek alapján, figyelembe véve a 2.22. megjegyzést. Lehetséges, hogy – a 2.4. példához hasonlóan –, a teljesítmény alapján kiszámított általános erő komponensek a koordináták vagy a sebességek nemlineáris kifejezései. Ebben az esetben ezeket is linearizálni kell.

Rezgéstan

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 473 9

Ez a kiadvány elsősorban gépészmérnök hallgatóknak kíván segítséget nyújtani a rezgéstan alapvető összefüggéseinek és módszereinek ismertetésével. Az itt közölt tananyagot a BME Gépészmérnöki Karán alapképzésben oktatott Rezgéstan illetve az öt éves egyetemi képzésben oktatott Lengéstan tantárgyak tematikája, és a 2012-ben megjelent ''A műszaki rezgéstan alapjai'' című jegyzetünk alapján állítottuk össze. Jelentős mértékben kiegészítettük és átírtuk a korábban megfogalmazott szövegrészeket, mert abban - terjedelmi korlátok miatt - nem volt lehetőségünk minden részletkérdés tisztázására. Fontos különbség az is, hogy ebben a kötetben az angolszász szakirodalomban leginkább elfogadott jelöléseket alkalmazzuk.

A jegyzet írása során a gépészmérnöki gyakorlat számára legfontosabb témakörökre helyeztük a hangsúlyt. Bízunk abban, hogy mind a hallgatók, mind az esetleg érdeklődő szakemberek haszonnal forgatják a könyvet.

Hivatkozás: https://mersz.hu/rezgestan//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave