Kacsukné Bruckner Lívia, Kiss Tamás

Bevezetés az üzleti informatikába


Előszó a második kiadáshoz

Az üzleti sikerhez mindig szükség volt információra és kommunikációra. A gazdasági versenyben előnyre tehetett szert az a termelő vagy kereskedő, aki tájékozottabb volt, azaz több, pontosabb, frissebb információval rendelkezett a tevékenységével kapcsolatos területeken, és gyorsabban kapcsolatba tudott lépni az üzletfeleivel. A számítógépek és a telekommunikáció fejlődése, az internet használatának elterjedése óriásira növelte a megszerezhető és tárolható információ mennyiségét, és új alapokra helyezte az üzleti kapcsolatokban használt kommunikációt. Ezzel együtt új kihívások jelentek meg: hogyan lehet hasznosítani a nagy tömegű információt, kinek mire van szüksége, mikor, hol és milyen formában? Hogyan érdemes kihasználni az elektronikus kereskedelem és az e-business lehetőségeit? Többek között ezekkel a kérdésekkel foglalkozik a mai üzleti informatika, amely a kétezres évek elejére a gazdasági élet egyik fő meghatározó tényezője lett, számos területén pedig elsődleges stratégiai jelentőséggel rendelkezik. Olyan tényező, amellyel mindenkinek számolnia kell, aki az üzleti életben valamilyen szinten vezetőként tevékenykedik.

Bevezetés az üzleti informatikába

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 485 2

Milyen informatikai ismeretekre van szüksége egy gazdasági vezetőnek? Egyrészt minimális szinten ismernie kell a korszerű információs technológiát, azt a hardver, szoftver és telekommunikációs eszköztárat, amelyet az informatikai piac üzleti megoldásai kínálnak. Másrészt, ami a legfontosabb, értenie kell, hogy üzleti tevékenysége mit jelent az információval való gazdálkodás szempontjából, és hogyan tudja üzleti céljaihoz megtalálni a megfelelő informatikai eszközöket. Ez utóbbi terület az, amelyre a könyv koncentrál, és megkísérli átadni azokat a legfontosabb ismereteket, amikre ma egy menedzsernek szüksége van.

A szerzők

Kacsukné dr. Bruckner Lívia a Nemzetközi Üzleti Főiskola Professor Emerita címmel kitüntetett nyugdíjas tanára. Matematikusként végzett az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen, majd tíz évig tudományos munkatársként dolgozott az MTA SZTAKI Gépipari Automatizálási Főosztályán. Ez idő alatt a Budapesti Műszaki Egyetemen egyetemi doktori címet szerzett CAD/CAM tématerületen. Ugyanebben a témában egy évig a Polytechnic of Central London (ma University of Westminster) vendégkutatója volt. 1991-ben csatlakozott az Oxford Brookes University által Budapesten akkreditált International Business School-hoz, ahol 2016-ig vezető oktatóként, majd tanszékvezetőként irányította a főiskola informatikai oktatását. 2005-ben a Miskolci Egyetem Hatvany József Informatikai Tudományok Doktori Iskolájában PhD fokozatot szerzett elektronikus kereskedelmi és logisztikai rendszerek kapcsolódásának témájában. Nyugdíjazása óta részmunkaidős oktatóként, valamint szakdolgozati és PhD-témavezetőként vesz részt a főiskola munkájában.

Kiss Tamás jelenleg Londonban a Westminster Egyetem Informatikai Karának egyetemi tanára (professor), a Párhuzamos Rendszerek Kutatóintézet (Centre for Parallel Computing) igazgatója. Diplomáit a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karán és az ELTE TTK informatika és matematika tanári szakán szerezte. 1997-ben csatlakozott a Nemzetközi Üzleti Főiskolához, ahol adjunktusként üzleti információs rendszerekkel kapcsolatos tárgyakat oktatott. 2001 óta a Westminster Egyetem Információs Rendszerek Tanszékének oktatójaként adatbázisokkal, elektronikus kereskedelemmel és integrált vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozó modulok tematikáit dolgozza ki, és oktatja. Fő kutatási területe a Grid-rendszerek üzleti alkalmazásai és felhasználóbarát hozzáférési módjai.

Hivatkozás: https://mersz.hu/kacsukne-bruckner-kiss-bevezetes-az-uzleti-informatikaba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave