Koltay András, Nyakas Levente (szerk.)

Magyar és európai médiajog


A) Tényállítások (rágalmazás)

A valótlan tényállítások a gyakorlat szerint általában kimerítik a rágalmazás tényállását, és az AB által megkövetelt szakmai gondossági mércét a büntetőbíróságok sem igen alkalmazzák (l. pl. BH2011. 186.). Bizonyos esetekben azonban mégis mentesülhet a közlő hamis tényállítás közzététele esetén is. Az EBH2005. 1289. döntésben a vádlottakat a bíróság felmentette, mert a hivatalos, nyomozás során készült – ámde utóbb valótlannak bizonyuló – szakvélemény közzététele (amelyben a sértettet egy újságcikkben elmebetegnek nyilvánították) jogellenesség hiányában nem adhat alapot az elítélésre.

Magyar és európai médiajog

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 295 630 5

A könyv, mely átmenet a hagyományos tankönyvek és a kézikönyvek között, a média világának jogi szabályozását mutatja be. Áttekinti a média jogi hátterét, ugyanakkor útmutatóként szolgál a mindennapos jogi problémák kezeléséhez.

A média és így a médiajog világa a rendszerváltás óta eltelt időszak Magyarországán jelentősen átpolitizált területté vált, ahol a szellemi frontvonalak megmerevedni látszanak. A kötet szerzői hisznek abban, hogy a társadalomtudományokat, a jogtudományt és természetesen a médiajogot is lehet, sőt muszáj az objektivitás igényével, a napi pragmatikus érdekeknél perspektivikusabb látásmóddal szemlélni, és az egymás felé nyitott felfogások igenis összhangba hozhatók.

Hivatkozás: https://mersz.hu/koltay-nyakas-magyar-es-europai-mediajog//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave