Poór József

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben


Az új munkaerő beillesztése a vállalatba

A beilleszkedés kétnapos intenzív belépő oktatással kezdődik. Az új alkalmazottak megismerkednek a vállalatcsoport és a leányvállalat történetével, filozófiájával, szervezeti felépítésével, teljesítményével, nyilvános pénzügyi eredményeivel. Majd ismertetik a munka- és tűzvédelmi szabályokat, a Munka Törvénykönyve bizonyos pontjait, és a legfontosabb belső vállalati szabályokat. Az alkalmazottak kapnak egy „Munkarend” útmutatót, amely tartalmazza az alkalmazottak jogait és kötelességeit. Az oktatás után a HR-es kolléga a leendő munkahelyre kíséri az új munkatársat, és ezután teljes mértékben az adott szakterület vállal felelősséget a munkakör részletes ismertetéséért. Az első három hónap alatt a HR havonta egy alkalommal konzultál a részleg vezetőjével és az új alkalmazottal a kölcsönös elvárásaik egyeztetése, a teljesítményértékelés céljából.

Nemzetköziesedés és globalizáció az emberi erőforrás menedzsmentben

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 632 9

A nemzetköziesedés és globalizáció nagyon sokféle módon befolyásolja a cégek tevékenységét. A magyar gazdaságban több mint 30 000 külföldi tulajdonú leányvállalat van, amelyeknél közel 600 000 fő dolgozik.

Ma már számos magyar tulajdonú cég is indult el a nemzetköziesedés útján. Ezek a jelenségek egyaránt fontossá teszik e vállalatok HR gyakorlatának megismerését. A könyv olvasói megismerhetik azokat a leglényegesebb elgondolásokat és gyakorlatokat, amelyek napjaink válsággal sújtott körülményei között a nemzetközi cégeknél hazánkban és a kelet-európai régióban megfigyelhető.

Hivatkozás: https://mersz.hu/poor-nemzetkoziesedes-es-globalizacio-az-emberi-eroforras-menedzsmentben//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave