Soltész Ilona, Szakács György

Az épületek energiahatékonysága

Uniós és hazai szabályozás


Nemzeti tervek a közel nulla energiaigényű épületek számának növelésére

A fokozottan energiatakarékos épületek általános építési gyakorlatba való bevezetéséhez az építészek és az épületgépész tervezők képzése, továbbképzése mellett megfelelő tudással rendelkező szakmunkásokra, az új követelményeknek megfelelő, kiváló építőanyagokra és szerkezetekre, továbbá kis fogyasztású, hatékony épületgépészeti berendezésekre is szükség van. Az építtetők és a leendő lakók képzése szintén nem elhanyagolható, mert csak tudatos használat mellett lehet a legnagyobb megtakarításokat elérni. Tehát ahhoz, hogy 2020-ban már közel nulla energiafogyasztású épületek épülhessenek tömegesen, számos tennivaló van. A felkészüléshez a korai passzívházak és alacsony energiaigényű épületek építése hasznos tapasztalat és példa. Ez indokolta, hogy a 2010/31/EU irányelv 9. cikkében nemzeti terv készítését írja elő a közel nulla energiaigényű épületek számának növelésére.

Az épületek energiahatékonysága

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2019

Nyomtatott megjelenés éve: 2011

ISBN: 978 963 295 842 2

Könyvünket a környezet védelme és a fenntartható fejlődés iránt elkötelezett, az energiahatékonyság iránt érdeklődő építőipari szakembereknek ajánljuk, különösen: tervezőknek, szakértőknek, akik az épületek energiatudatos tervezésével, felújításával foglalkoznak, energetikai tanúsítóknak, ha szeretnék megismerni a tanúsítás hátterét, okait, ingatlanfejlesztő vagy ingatlanközvetítő szakembereknek, ha tudni akarják milyen lesz a jövő háza, hatósági vagy beruházói munkakörben dolgozóknak, ha szeretnének biztonságosan eligazodni a jogszabályok alkalmazásával kapcsolatos kérdésekben, műszaki vagy jogi szabályozással foglalkozó szakembereknek, ha érteni akarják az energetikai szabályozás hátterét, logikáját, összefüggéseit, azoknak is, akik gazdaságosan szeretnék üzemeltetni épületeiket, és mindazoknak, akik a jogszabályok előírásain túl a műszaki megfontolásokat is meg akarják érteni.

Az Európai Unió energiapolitikájának fontos dokumentumait ismertetjük, elsősorban az épületek energiahatékonyságáról szóló ,,új" 2010/31/EU irányelvet, rámutatva a 2013-ig még hatályos 2002/91/EK irányelvtől való eltérésekre. Kitérünk az európai országok energiahatékonysági intézkedéseire és az irányelvek alkalmazásának tapasztalataira. Részletesen foglalkozunk ezeknek az irányelveknek a hazai bevezetésével, a kapcsolódó jogszabályokkal. Bemutatjuk az új irányelv bevezetésének szakmai döntéseit, a javaslatokat és a várható változásokat.

Hivatkozás: https://mersz.hu/soltesz-szakacs-az-epuletek-energiahatekonysaga//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave