Balogh Monika

A munkaügyi compliance audit


Az audit szemlélete szerint

Az auditok és az auditálás történetében folyamatos és rendkívül gyors fejlődést tapasztalhattunk az elmúlt évtizedekben és tapasztalunk ma is. Az alkalmazott auditok típusainak sokszínűségében megmutatkozó fejlődési folyamat, az auditált területek egyre növekedő száma, az auditokat előíró piaci szereplők számának növekedése, és magukban az egyes auditfajtákban bekövetkezett rohamos belső fejlődés is szignifikánsan alakítja a hard law és a soft law gyakorlati életben megmutatkozó egyensúlyának, az egyes jog- és elvárás rendszerek hatásának, kényszerítő erejének, valós szabályozó képességének fejlődési irányát, érvényesülésének relevanciáját. Ahhoz, hogy képesek legyünk bizonyos törvényszerűségeket, tendenciákat felfedezni és megállapítani, célszerű az auditokat hasonlóságaik és különbözőségeik, valamint fejlődési ívük alapján osztályozni. Az auditok rendszerezését és csoportosítását többféle alapon is elvégezhetjük. Az eddigi tapasztalataink alapján elsősorban az audit szemléletmódja, végrehajtója, elrendelője, a kötelezés jellege, illetve az audit tárgya alapján érdemes különbséget tenni az egyes auditfajták között.

A munkaügyi compliance audit

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2019

Nyomtatott megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 295 838 5

A munkaügyi compliance audit a vállalatok adminisztratív funkciói (HR, munkaügy, általános ügyek, stb.) nagy részének munkajogi, menedzsment, szakmai, etikai, és más vonatkozó piaci előírások alapján történő vizsgálatára létrejött vállalatirányítási audit.

Mai koncepciójának kialakulása ez elmúlt harminc-negyven év releváns „kemény jog” és „puha jog” teremtő – ezeket alakító – folyamatainak, az ezekből levont konzekvenciáknak, és a kapcsolódó vállalatirányítási gyakorlati tapasztalásoknak az eredménye.

E kötet célja, hogy összefoglalja a munkaügyi compliance audit fogalmával, jelentőségével kapcsolatos főbb tudnivalókat, az új audit típus kialakulásának hátterében álló piaci előzményeket és fejlődési folyamatokat, meghatározza a munkaügyi compliance audit helyét az egyéb – a vállalatok működésének átvilágítását, vizsgálatát célzó – eszközök között és információval szolgáljon az audit hatékony lebonyolításához.

A szerző mindeközben kitér a vállalatok adminisztratív funkciói főbb jellemzőinek ismertetésére, valamint az egyes területek tekintetében előforduló leggyakoribb munkajogi, menedzsment, szakmai, valamint etikai normák megsértésével kapcsolatos hibák, tendenciák és nem megfelelőségek rövid összefoglalására is.

A kötetet elsősorban gyakorló HR szakembereknek, adminisztratív területen dolgozó vezetőknek, valamint munkaügyi auditoroknak ajánljuk.

Hivatkozás: https://mersz.hu/balogh-a-munkaugyi-compliance-audit//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave