Balogh Monika

A munkaügyi compliance audit


A felmérések szerepe

A munkaügyi compliance audit során fontos szerepet kap a vállalatnál rendszeres vagy rendszertelen időközönként elvégzésre kerülő munkavállalók véleményét, hozzáállását kutató felmérések tartalmának és eredményének vizsgálata, valamint a felmérések irányultságának, fókuszpontjainak és az erre adott munkavállalói reakcióknak az intenzitása, előjele és tartalma. Tipikusan ilyen rendszeres időközönként elvégzésre kerülő felmérés például a munkavállalói elégedettség („Employee Satisfaction” vagy „ES”) mérése. Úgyszintén idetartozik a munkavállalók minőségtudatosságára vonatkozó felmérés, vagy a munkavállalók általános motivációjára vonatkozó felmérés. Hangsúlyozom, hogy ezeket a felméréseket célszerű minden esetben a vállalati menedzsmentfunkció körében számon tartani, és a vállalatirányítás szemszögéből elemezni ugyanúgy, ahogy az ezekre a felmérésekre kapott eredményekre adott vezetőségi választ is. Az uralkodó felfogás szerint az ilyen felmérések elvégzése a HRM vagy a GA funkció részének tekintendő, de én mindenképpen óvakodnék attól, hogy az egyes funkciók természete, valamint az ezekkel kapcsolatosan valamely területhez delegált feladatok elvégzése közé egyenlőségjelet tegyek.

A munkaügyi compliance audit

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Hungary Kft.

Online megjelenés éve: 2019

Nyomtatott megjelenés éve: 2015

ISBN: 978 963 295 838 5

A munkaügyi compliance audit a vállalatok adminisztratív funkciói (HR, munkaügy, általános ügyek, stb.) nagy részének munkajogi, menedzsment, szakmai, etikai, és más vonatkozó piaci előírások alapján történő vizsgálatára létrejött vállalatirányítási audit.

Mai koncepciójának kialakulása ez elmúlt harminc-negyven év releváns „kemény jog” és „puha jog” teremtő – ezeket alakító – folyamatainak, az ezekből levont konzekvenciáknak, és a kapcsolódó vállalatirányítási gyakorlati tapasztalásoknak az eredménye.

E kötet célja, hogy összefoglalja a munkaügyi compliance audit fogalmával, jelentőségével kapcsolatos főbb tudnivalókat, az új audit típus kialakulásának hátterében álló piaci előzményeket és fejlődési folyamatokat, meghatározza a munkaügyi compliance audit helyét az egyéb – a vállalatok működésének átvilágítását, vizsgálatát célzó – eszközök között és információval szolgáljon az audit hatékony lebonyolításához.

A szerző mindeközben kitér a vállalatok adminisztratív funkciói főbb jellemzőinek ismertetésére, valamint az egyes területek tekintetében előforduló leggyakoribb munkajogi, menedzsment, szakmai, valamint etikai normák megsértésével kapcsolatos hibák, tendenciák és nem megfelelőségek rövid összefoglalására is.

A kötetet elsősorban gyakorló HR szakembereknek, adminisztratív területen dolgozó vezetőknek, valamint munkaügyi auditoroknak ajánljuk.

Hivatkozás: https://mersz.hu/balogh-a-munkaugyi-compliance-audit//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave