Grønhaug Kjell, Ghauri Pervez

Kutatásmódszertan az üzleti tanulmányokban


Gyakorlatok

  1. Egy cég szeretne betörni egy új piacra. Oroszországot és Indiát szemelte ki. Megítélése szerint tud-e a cég demográfiai adatokat gyűjteni a két piacról, és azokat összehasonlítva el tudja-e dönteni, hogy melyik piac lenne a legmegfelelőbb? Adjon tanácsot a vállalatnak, miként javíthatja a két piacon gyűjtött adatok összehasonlíthatóságát!
  2. Vitassa meg az adatgyűjtés emic és etic megközelítését egy több országra kiterjedő kutatási projektben! Tetszőlegesen válasszon ki három országot, és fejtse ki, hogyan tudná alkalmazni ezeket a megközelítéseket!
  3. Egy kvalitatív kutatási projekten dolgozik, amelynek keretében több céggel készít interjút, hogy kiderítse, hogyan választják ki azokat az új piacokat, amelyekre be kívánnak törni. Javasoljon olyan módszereket, amelyekkel javítható az adatok megbízhatósága!

Kutatásmódszertan az üzleti tanulmányokban

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 859 0

Ez a világos és lényegretörő kézikönyv ideális azoknak, akik szakdolgozatot vagy beszámolót írnak, elemzéseket készítenek. A Kutatásmódszertan az üzleti tanulmányokban megmutatja, hogyan kell megfogalmazni a problémát, kiválasztani a kutatási módszert, érvelni és motiválni, valamint hogyan kell az adatokat összegyűjteni, elemezni és bemutatni.

Amire az olvasónak szüksége van, s itt egy helyen megtalálja:

• tanácsok a kutatási probléma megfogalmazásához - felkészít a kérdés és a célkitűzések megértésére, mielőtt hozzálátna a munkához;

• a különböző módszerek jelentőségének magyarázata - szisztematikus megközelítést nyújt a kutatás folyamatához;

• a különböző kvalitatív és kvantitatív módszerek értékelése - segít kiválasztani a projekthez leginkább megfelelő módszert;

• a kutatási elméletek és ezek gyakorlati alkalmazásának ismertetése - valós, gyakorlati összefüggésben segíti az elmélet megértését;

• világos, tömör és hasznos jelentések elkészítése - a szerkezeti felépítés követelményeit és lehetőségeit összefoglalja.

A nagy sikerű mű negyedik, átdolgozott kiadása a kultúrák közötti kutatás témáját, az etikai szempontokat és a kvalitatív szoftverek alkalmazásait is sorra veszi.

Hivatkozás: https://mersz.hu/ghauri-gronhaug-kutatasmodszertan-az-uzleti-tanulmanyokban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave