Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


Az információgazdaság értelmezései

Feltűnő, de végül is nem meglepő, hogy a 20. század utolsó évtizedeiben milyen sok új típusú gazdasági, társadalmi fogalom széles körű elemzésére, értelmezésére, vitájára került sor. Ezek közé tartozik az információgazdaság is. Az információgazdasággal kapcsolatban is felmerültek értelmezési kérdések, bizonytalanságok a fogalmak valódi tartalmának megítélését vagy elismerését illetően. Ezek a közgazdaságtudományban, a társadalomföldrajzban és az információs társadalom kutatásában is érzékelhetők. Abban általában egyetértés van, hogy az információ és a tudás szerepe nagyon nagymértékben felértékelődött, és egyre befolyásosabb gazdasági szereplővé is vált. Valószínű, hogy ennek a folyamatnak is a következménye, hogy az 1980-as évektől információgazdaságról mint új, meghatározónak látszó fejlődési irányról kezdtek beszélni. Abban viszont már nem volt egyetértés, hogy világméretűvé terjed-e vagy sem.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave