Mészáros Rezső (szerk.)

A globális gazdaság földrajzi dimenziói


A kulturális globalizációhoz kapcsolódó konfliktusok

Az előző – a globális turizmus kérdéseit taglaló – fejezet lényegében átvezet minket a kulturális globalizációhoz és a kulturális termékekhez kapcsolódó konfliktusokhoz. Ennek kapcsán általánosságban elmondható, hogy a legfontosabb konfliktusok az identitáshoz kapcsolódnak. Sokan a nemzeti, regionális vagy helyi kultúrák elsorvadásától, vagy a vallási értékek háttérbe szorulásától tartanak. Felmerülhet bennünk a fentebb leírtak alapján, hogy vajon nem túlzott-e ez a félelem? Hiszen láthattuk, hogy a kultúra több területén is regionális központok léteznek, és hogy többirányú kommunikáció zajlik a különböző kultúrák között. Azonban ahogy túlzott leegyszerűsítés az, hogy a globalizáció egyenlő a kulturális homogenizációval, ugyanígy túlzás lenne azt állítani, hogy a nemzeti kultúrákat és identitásokat nem érinti, érintheti negatívan a folyamat.

A globális gazdaság földrajzi dimenziói

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 059 877 4

A mű a globális gazdaságot a társadalomföldrajz eszköztárával mutatja be - naprakész adatokkal, széleskörű szakirodalmi háttérrel, kiválóan illusztrált elemzésekkel, valamint az információs és kommunikációs technológiák révén gyökeresen átalakult globális gazdaság térszerkezetének bemutatásával. A lebilincselően olvasmányos mű a földrajzi és közgazdasági képzések számára éppúgy meggyőződéssel ajánlható, mint a téma iránt érdeklődő szakembereknek.

Kocsis Károly akadémikus

A globális gazdaság földrajzi dimenziói tovább erősíti azt a tendenciát, hogy a társadalomföldrajz a geográfián kívül is képes tartós tekintélyt szerezni. A szerzők színvonalas és információgazdag feldolgozást készítettek, amelybe beépítették más tudományterületek eredményeit is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/meszaros-a-globalis-gazdasag-foldrajzi-dimenzioi//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave