Inotai András, Juhász Ottó (szerk.)

A változó Kína


Az állampolgári jogok kérdése kínai megközelítésben

Az állampolgári (vagy ez esetben tetszőlegesen: emberi) jogokról alkotott kínai elképzeléseket sarkítva az alábbiak szerint lehetne megfogalmazni: az állampolgári jogok összessége a (nagyszámú) népesség azon jogának garantálása, hogy alapvető létfeltételeit, azaz lakhatását, ruházkodását, élelmezését stb. kielégíthesse. Az emberi jogok kérdése, a problematika nemzetközi vetülete ellenére, az országok szuverenitása alá esik, ezért valamely ország emberi jogi gyakorlatát nem szabad megítélni történelmének figyelmen kívül hagyásával, nem lehet azt elbírálni sem egy előre felállított modell, sem egy másik országban vagy régióban tapasztalható viszonyok alapján.

A változó Kína

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 021 2

E kötet a jelentős intellektuális erővel rendelkező magyar modern Kína-kutatás legjavát adja közre a globális válságot közvetlenül megelőző állapotokról. Hiánypótló szerepet tölt be, mivel magyar sinológusoktól az elmúlt években ritkán jelent meg könyv, noha a Kína-problematika a hazai érdeklődő közönség figyelmének középpontjába került.

A Magyar Tudományos Akadémia és a Miniszterelnöki Hivatal kezdeményezésére három éve folynak újra szervezett jelenkori Kína-kutatások hazánkban. Ezek eredményei és résztanulmányai a szakmai közvélemény tájékoztatását szolgáló kötetekben jelentek meg, de nem kerültek kereskedelmi forgalomba.

Jelen kötet célja a szélesebb közvélemény tájékoztatása Kína belső helyzetéről, regionális és globális súlyának növekedéséről, valamint a magyar-kínai kapcsolatok alakulásáról.

Hivatkozás: https://mersz.hu/inotai-juhasz-a-valtozo-kina//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave