Inotai András, Juhász Ottó (szerk.)

A változó Kína


Bevezető megjegyzések és általános világgazdasági keret

Az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének munkatársai évtizedeken keresztül tanulmányozták azokat a világgazdasági folyamatokat, amelyek jelentős mértékben alakították és alakítják ma is a felzárkózni kívánó kelet-közép- és délkelet-európai gazdaságokat. A kiindulópont minden esetben a nemzetközi környezet volt, amelyhez a térség országainak folyamatosan – és nem egyszer jelentős társadalmi-gazdasági többletköltség mellett – alkalmazkodniuk kellett. Ebből a külső hatásból vontunk le következtetéseket és igyekeztük meghatározni azokat a gazdaságpolitikai prioritásokat, amelyek a viszonylag legkisebb költséggel és a legnagyobb haszonnal ígérték a növekedés felgyorsítását, a szerkezetváltást, a versenyképesség erősödését, egyszóval a sikeres és fenntartható felzárkózási pálya kialakítását.

A változó Kína

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 021 2

E kötet a jelentős intellektuális erővel rendelkező magyar modern Kína-kutatás legjavát adja közre a globális válságot közvetlenül megelőző állapotokról. Hiánypótló szerepet tölt be, mivel magyar sinológusoktól az elmúlt években ritkán jelent meg könyv, noha a Kína-problematika a hazai érdeklődő közönség figyelmének középpontjába került.

A Magyar Tudományos Akadémia és a Miniszterelnöki Hivatal kezdeményezésére három éve folynak újra szervezett jelenkori Kína-kutatások hazánkban. Ezek eredményei és résztanulmányai a szakmai közvélemény tájékoztatását szolgáló kötetekben jelentek meg, de nem kerültek kereskedelmi forgalomba.

Jelen kötet célja a szélesebb közvélemény tájékoztatása Kína belső helyzetéről, regionális és globális súlyának növekedéséről, valamint a magyar-kínai kapcsolatok alakulásáról.

Hivatkozás: https://mersz.hu/inotai-juhasz-a-valtozo-kina//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave