Szász Levente, Demeter Krisztina (szerk.)

Ellátásilánc-menedzsment


Összefoglalás

Az ellátásilánc-menedzsment mint szakterület kialakulása a logisztika és a vállalati (termelési) folyamatok menedzsmentjére vezethető vissza. Történetileg a logisztika és a folyamatmenedzsment a hadiipari alkalmazásokból nőtte ki magát, majd onnan került át a vállalati gyakorlatba. Az 1990-es évektől kezdődően a fejlett országok gazdasági szereplői felismerték, hogy a korábbi ismereteket az ellátási lánc hálózati kontextusába helyezve és a folyamatokat integráltan irányítva magasabb vevői értéket tudnak teremteni. Így a vállalatok erőteljes vevői fókuszt alakítottak ki, döntéseiket pedig igyekeztek a vevőktől származó valós idejű információkra alapozni, áttérve egyúttal a szorosabb partnerkapcsolatokra építő hálózati működési modellre.

Ellátásilánc-menedzsment

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 033 5

Már az ókori görögök és rómaiak is tudták, milyen stratégiai fontossággal rendelkezik egy jól működő ellátási lánc - győzelem, vagy vereség múlhat rajta. Nincs ez máskepp napjainkban sem, sőt! Világunk versenyszemléletű, folyamatosan és gyakran változó üzleti életében cégek fennmaradása vagy bukása múlhat az ellátási lánc tudatos és hatékony menedzsmentjén, avagy épp annak hiányán.

Jelen könyv kiválóan összefoglalja az ellátásilánc-menedzsment legfontosabb döntési területeihez kapcsolódó ismereteket, amelyek minden olyan egyetemi hallgató számára hasznos támpontot jelentenek, akik ezen a területen képzelik el szakmai karrierjüket. Továbbá az oktatás mellett a könyv a gyakorló szakembereknek is komoly segítséget nyújthat: a változatos vállalati példák és esettanulmányok jól szemléltetik a szakma jelenlegi legjobb gyakorlatait és kihívásait. Remélem, mindannyian hasznosnak találják majd e kiadványt, akár tanulmányaik során, akár a már meglévő ismereteik frissítésére vagy akkor is, ha csak hobbiból forgatják majd ezen lapokat!

Hopka Balázs, ügyvezető igazgató

Emerson Kft., Kolozsvár

Manapság az előrejelezhetőség, a flexibilitás és a gyors reakcióidő azok a kulcstényezők, melyek megvalósulása esetén állíthatjuk egy összetett folyamatról, hogy megfelelő és alkalmazható. Ez a többtényezős kihívás teljesen igaz az ellátási láncok tervezésénél, kezelésénél és folyamatos fejlesztésénél. Jelen jegyzet - melyet az olvasó a kezében tart - sikeresen vette ezt az akadályt és integrálta egy óriási csokorba azon ismereteket, melyeket birtokolnia kell egy szakembernek, aki a területtel foglalkozik. A gyakorlati példák, esettanulmányok nagy száma szervesen egészíti ki az elméleti ismereteket, egy diáknak létfontosságúak ezek, hiszen ezek által érti meg igazán a mechanizmusokat.

A jegyzet ügyes tagoltsága megengedi, hogy esetleg csak a bennünket érdeklő fejezeteket tanulmányozzuk, de olvashatósága hívogat minket a folyamatos áttanulmányozásra is. Szívből ajánlom minden kedves olvasónak, legyen még csak alapismereteket gyűjtő diák, vagy éppen szigorlatra, szakdolgozatra készülő végzős illetve ismereteit „modernizálni”, továbbfejleszteni vágyó szakember!

Pudleiner Rezső, lean menedzser

TE Connectivity, Esztergom

Az átfogó ellátási láncok irányításának képessége az értékteremtés fontos eszközévé vált az utóbbi időkben. Egyszerűen, a verseny intenzitása kikényszerítette az új eszköz használatba vételét, a globalizáció pedig lehetőséget teremtett rá. A szerzők könyve kétségtelenül a legfrissebb alkotás magyar nyelven, mely sok új ismeretet és módszertant ad az olvasó kezébe. Az elméleti felvetések jó gyakorlati illusztrációt kapnak, egyúttal sok sikeres vállalkozással ismerteti meg az olvasót. A fejezetek végén található, gondosan összeállított kérdések pedig ellenőrzik, hogy az olvasó igazán megértette a felkínált tudásanyagot.

Dr. Vörös József, az MTA levelező tagja, egyetemi tanár

Pécsi Tudományegyetem

Hivatkozás: https://mersz.hu/szasz-demeter-ellatasilanc-menedzsment//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave