Rádi György

A termelésirányítás szervezési módszerei


Gépi módszerek

Láthattuk, hogy grafikusan számítógép nélkül is megoldhatjuk a feladatot, persze könnyebb ezt is számítógép segítségével elvégezni. Igazán pontos értéket persze csak egzakt számítással kaphatunk. Ebben is sokat segít az Excel Solver menüpontja. Oldjuk meg azért egzaktan is a Solver segítségével a feladatot. Lássuk az alábbi ábrákon az adatok, képletek és a Solver paramétereinek megadását! Az ábrán már a megoldás utáni állapotot látjuk. A H2-es cellából olvashatjuk le az X1 értékét, amely 1,5. Az I2-es cellában az X2-es értéke pedig 1. Induláskor ezeket a cellákat általában üresen hagyjuk. A célfüggvény értéke a J5-ös cellából olvasható le: 2,5. A kerek értékek miatt tehát itt a grafikus megoldás is a pontos megoldást adta.

A termelésirányítás szervezési módszerei

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 191 2

A szerző mintegy 30 éve foglalkozik informatika-, számítástechnika oktatással. 1990 óta a PSZF (most BGE) adjunktusaként, de OKJ-, ECDL- és egyéb tanfolyamokon is oktatott. Közben számos oktatási segédletet, jegyzetet, könyvet készített, amik egy része ingyenesen le is tölthető a www.pszfsalgo.atw.hu oldal Letöltések füléről. Itt számos, régebben írt, de a gyakorlatban használt ügyviteli programja is megtalálható, forrásnyelvi változattal együtt.

Jelen mű a BGE Gazdaságinformatikus szak Logisztikai informatikus specializáción a Számítógépes termelésirányítás tárgyhoz kapcsolódik, ahol az elméleten kívül a termelésirányítás gyakorlatban is használható szervezési módszerei is bemutatásra kerülnek. Szemléletében gazdasági-matematikai vonalat követ, ezáltal komplexebb rálátást nyújt a termelésirányítás szélesebb körű megismeréséhez.

Hivatkozás: https://mersz.hu/radi-a-termelesiranyitas-szervezesi-modszerei//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave