Hofmeister-Tóth Ágnes, Mitev Ariel Zoltán

Üzleti kommunikáció és tárgyalástechnika


Feladatok

  1. Értekezlet: Tartson először problémát azonosító értekezletet, hogy összegyűjtsék a csoportot legjobban foglalkoztató problémákat. Írja le a felmerülő gondokat, azok magyarázatát és tapasztalatait. Válasszanak ki egyet a fentiek közül, és hívjon össze ötletgyűjtő értekezletet. Az ötleteket írják fel táblára, és csoportosítsák azokat. A végleges változatot mindenki rögzítse füzetében, és írjanak jelentést (amely a problémamegoldó értekezlet hátteréül szolgál), hívjanak össze még egy ülést, és dolgozzanak ki döntéshozási kritériumokat, amelyek alapján az alternatívák között válogatni fognak. A döntés meghozása után jelöljék ki a felelősöket, és készítsenek időtervet. Írjanak jegyzőkönyvet.
  2. Az értekezlet szerepei: Az egyes értekezletek lefolytatása után mindenki azonosítsa be saját magát, hogy melyik szerepleírás vonatkozott rá! Beszéljék át a csoporttal, hogy mindenki ugyanúgy észlelte-e a szerepeket! Eltért vagy egybeesett a saját és mások észlelése? Mindenki értékelje magát, hogy mit csinált jól, és mit nem, s ennek alapján próbáljon változtatni magatartásán a következő értekezlet során!
  3. Székfoglaló: Kisebb csoportokban készítsük el az oktató által kijelölt személy (pl. iskolaigazgató) székfoglalóját, amit az adott beosztás, cím elnyerése, adott pozícióra való megválasztása után tartana. A többi csoport nem ismerheti a megszemélyesített tényleges rangját, de a székfoglaló alapján igyekezzenek azt felismerni, kitalálni. Az előadásokat értékelje az osztály a fejezet szempontjai alapján!
  4. Prezentáció állásinterjúra: Keressen olyan álláshirdetést az újságban, amelyre potenciálisan jelentkezne! Tudjon meg minél többet a cégről, és készítsen prezentációt arról, hogy miért ön a legmegfelelőbb ember az adott állás betöltésére!
  5. Prezentáció kötött témában: Tartson prezentációt a tanár által kijelölt témában a tanultak figyelembevételével!
  6. Prezentáció szabad témában: Tartson prezentációt egy ön által fontosnak tartott témában a tanultak figyelembevételével!
  7. Társalgás elemzése: Elemezzen egy szabadon választott párbeszédrészletet annak alapján, hogy az egyes társalgási alapelvek alkalmazása vagy hiánya miként befolyásolja a beszélgetés menetét!

Üzleti kommunikáció és tárgyalástechnika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 719 7

Volt egy időszak, amikor egyetlen, a tengeren Ázsia felé hajózó római sem halasztotta el, hogy megálljon Rodoszon, és meghallgassa az ékesszólás mestereit. Kikötöttek, hogy megmártózzanak a fodrozódó szóhabokban, s magukkal vigyenek valami megfoghatatlant.

A jó kommunikáció képessége olyasmi, amivel mindenki szívesen felszerelné saját hajóját. E sajátságos hajtóerővel könnyedén elnavigálhatunk az élet háborgó tengerén, az üzlet olykor zavaros vizein, valamint könnyen ráakadhatunk azokra a csendes és nyugodt öblökre, ahol újból feltöltődhetünk.

A könyv szemléletes példákon és gyakorlatokon keresztül mutatja be az üzleti kommunikáció különféle területeit, a nem verbális, a szóbeli, az írásbeli kommunikációt, valamint a meggyőzés alapelveit. A tárgyalástechnikai részben plasztikusan taglaljuk annak pszichológiai és elméleti hátterét, a disztributív és integratív technikákat, a harmadik fél bevonását, valamint a különféle kultúrák tárgyalási stílusait.

A könyv egy kikötő, ahol feltölthetjük rakománnyal a hajót, vagy megfoltozhatjuk a vásznat. Talán ránk kacsint a Rodoszi Kolosszus…

Ezt a könyvet ajánljuk minden bachelor és master hallgatónak, tréningek résztvevőinek és minden kedves érdeklődőnek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/hofmeister-toth-mitev-uzleti-kommunikacio-es-targyalastechnika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave