Michalkó Gábor

Turizmológia


Konferenciaturizmus

A XIX. század második felétől új információk, tudományos eredmények, politikai kérdések közzététele, népszerűsítése, megoldása céljából egy-egy témakörben nemzetközi tanácskozásokat, fórumokat kezdtek szervezni, a konferenciák valódi jelentőségüket azonban a tudományok termelőerővé válásával érték el. Ezeket a rendezvényeket a résztvevők száma, összetétele vagy a tanácskozás formája alapján más-más elnevezéssel jelölik. A nemzetközi szakirodalom a résztvevők számától függetlenül az angol convention kifejezést használja minden olyan rendezvényre (kongresszus, konferencia, szimpózium, kerekasztal-megbeszélés, workshop, szakmai kiállítás, vásár), amelyen a vendégek a szolgáltatásokat előre megrendelve szervezett keretek között tanácskoznak vagy szereznek piaci, illetve tudományos tapasztalatot, továbbá személyes kapcsolatokat építenek ki. Magyarországon a vizsgált fogalmi körre általánosan elfogadott a konferenciaturizmus elnevezés. A konferenciaturizmusról beszélve tehát rendkívül összetett termékre kell gondolnunk, az úgynevezett szövetségi, szervezeti (a Nemzetközi Földrajzi Unió kongresszusa) és a vállalati események (a Coca-Cola részvényeseinek éves közgyűlése) egyaránt idetartoznak.

Turizmológia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 717 3

A mű összefoglalja, rendszerezi, válogatja és alkotó módon megújítja azt az alapvető ismeretanyagot, amely a turizmusra vonatkozóan felhalmozódott a legutóbbi évtizedekben. E sokrétűen összetett jelenséget a szerző szilárd elméleti alapokon mutatja be, az érintett tudományterületek fogalmainak és összefüggéseinek hozzáértő alkalmazásával. A könyv újszerûen ható címe ugyancsak a tudományos igényesség messzemenő érvényesülésére utal. Ennek köszönhetően az érdeklődő olvasó magabiztosabban eligazodhat a turizmus rendszerében, elkerülheti a témakör kapcsán gyakran előforduló értelmezési csapdákat. A szövegben felsorolt példák, illetve az egyes fejezetekhez kapcsolódó esettanulmányok a gyakorlati hasznosítás terén is megbízható támpontokként szolgálnak.

Dr. Jancsik András, dékán

Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar

A könyv a turizmus elméleti kérdéseinek tudományos és mégis gyakorlatias, ugyanakkor korszerű megfogalmazása. A keresleti és kínálati tényezők, a vonzerők, az infrastruktúra, a turizmus rendszerének, tervezésének, irányításának összefoglalása a helyi és országos szintű döntéshozáshoz komoly alapokat ad. Támogatja a turizmus továbbfejlesztését és egyben átfogó képet nyújt a turizmus felsőfokú oktatásához.

Dr. Niklai Ákos, Professor Honoris Causa

a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/michalko-turizmologia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave