Michalkó Gábor

Turizmológia


A turizmuspolitika tényezői

A turizmuspolitika vizsgálata megmutatja, hogy hol a helye és mekkora a jelentősége a turizmusnak a törvénykezésben és a végrehajtásban. Az állam oldaláról tekintve ez egyrészt azt jelenti, hogy az országgyűlés által meghozott törvényekben megfogalmazásra kerül a turizmus kellő mértékű prioritása, másrészt feltételez egy olyan testületet, amely megfelelően képes a turizmus érdekeit a legfelső döntéshozói folyamatokban is artikulálni. A turizmus azon sajátosságánál fogva, hogy interszektorális ágazat, az állam működésének legkülönbözőbb területeit szabályozó törvények (közvetve vagy közvetlenül) egyaránt érinthetik a benne zajló folyamatokat, mégis a költségvetésről és az adózásról szóló törvények határozzák meg leginkább a működés eredményességét. Az, hogy mekkora arányú az ágazat költségvetési támogatása, vagy hogyan érintik az adótörvények a turizmus vállalkozóit, a legjelentősebb turizmuspolitikai döntéseknek tekinthetők. Az önkormányzatok esetében mindez kicsiben játszódik le. A településeken megválasztott közgyűléseknek kell olyan rendeleteket alkotni, melyek helyi szinten teremtik meg vagy éppen segítik elő a vendégérkezés feltételeinek kiépülését, minőségi szempontú fejlesztését.

Turizmológia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 717 3

A mű összefoglalja, rendszerezi, válogatja és alkotó módon megújítja azt az alapvető ismeretanyagot, amely a turizmusra vonatkozóan felhalmozódott a legutóbbi évtizedekben. E sokrétűen összetett jelenséget a szerző szilárd elméleti alapokon mutatja be, az érintett tudományterületek fogalmainak és összefüggéseinek hozzáértő alkalmazásával. A könyv újszerûen ható címe ugyancsak a tudományos igényesség messzemenő érvényesülésére utal. Ennek köszönhetően az érdeklődő olvasó magabiztosabban eligazodhat a turizmus rendszerében, elkerülheti a témakör kapcsán gyakran előforduló értelmezési csapdákat. A szövegben felsorolt példák, illetve az egyes fejezetekhez kapcsolódó esettanulmányok a gyakorlati hasznosítás terén is megbízható támpontokként szolgálnak.

Dr. Jancsik András, dékán

Pannon Egyetem, Gazdaságtudományi Kar

A könyv a turizmus elméleti kérdéseinek tudományos és mégis gyakorlatias, ugyanakkor korszerű megfogalmazása. A keresleti és kínálati tényezők, a vonzerők, az infrastruktúra, a turizmus rendszerének, tervezésének, irányításának összefoglalása a helyi és országos szintű döntéshozáshoz komoly alapokat ad. Támogatja a turizmus továbbfejlesztését és egyben átfogó képet nyújt a turizmus felsőfokú oktatásához.

Dr. Niklai Ákos, Professor Honoris Causa

a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke

Hivatkozás: https://mersz.hu/michalko-turizmologia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave