Pethő Menyhért

Mezőgazdasági növények élettana


A réz jelentősége

A rézhiányra legérzékenyebbek gabonaféléink, gyümölcsfáink. Gabonafélék esetében rendszerint a bokrosodás után a levelek csúcsán jelentkezik a tünet: a csúcsok kifehérednek, a levelek keskenyek, bepödrődnek, a szemek léhák maradnak (fenyérbetegség). Súlyosabb esetekben a kalász-, illetve bugaképződés elmarad. Gyümölcsfákon a fiatal hajtások elpusztulnak, a levelek szélén klorózis, majd nekrózis jelentkezik. Hiányában a virágzás és a termésképzés elmarad. Mindkét növénycsoportban tehát a generatív szervek képződése akadályozott.

Mezőgazdasági növények élettana

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 831 6

A viszonylag bőséges külföldi és szegényes hazai növényélettani tankönyvek, kézikönyvek mellett alig találkozunk a szántóföldi növénytermesztés és kertészet elméleti megalapozását szolgáló növényélettani munkákkal.

Ezt a hiányt pótolta a jelen munka 1984-es kiadása. A három évtizedes egyetemi oktatói tapasztalatokkal kialakított tematika hangsúlyozottan foglalkozott a termesztett növények szervesanyag-termelésének növényélettani alapjaival.

Az új tudományos eredmények alapján átdolgozott mű hangsúlyos része az anyagcsere-élettan, a bioreguláció, a stresszfiziológia, valamint a termésképzés élettana. A kézikönyv hasznos segítséget nyújt a növényélettan hazai felsőoktatásában, ugyanúgy hasznosíthatják a korábban végzett szakemberek is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/petho-mezogazdasagi-novenyek-elettana//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave