Maróth Miklós

Iszlám és politikaelmélet


Bevezetés

2011 novemberében Dél-Koreában tartották meg a társadalomtudományok világkongresszusát, ahol a résztvevők arra a következtetésre jutottak, hogy a társadalomtudományok jelen formájukban az európai viszonyok általánosításának eredményeként jöttek létre, ezért nem alkalmasak a világ többi részein megfigyelhető eseményeknek sem a magyarázatára, sem az értelmezésére. E tudományoknak előbb-utóbb jelen formájukban vagy végleg meg kell szűnniük, vagy esetleg egy jelentős átalakulás után, kiterjesztett formában újjászülethetnek.


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 120 2

Létezik-e az iszlám világának állameszméje? Mi az umma és a saría? Mi az állam célja? Miről szól a medinai alkotmány? Hogy függ össze vallás és politika a muzulmán világban? Ki a kalifa, a vezír, a sejk és az imám? Hogyan értelmezzük az arab világ társadalmi folyamatait? Miért érdekelte az Omajjád kalifákat Arisztotelész és Nagy Sándor levelezése? Ki volt Alfarabi, Ibn Sziná és Al-Mávardí? Összeegyeztethető-e az iszlám és a modern politika?

A Pont könyvek sorozat új darabja, az Iszlám és politikaelmélet érthető és logikus válaszokkal szolgál, határozott pontokat téve a kérdőjelek helyére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/maroth-iszlam-es-politikaelmelet//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave