Raskó István

Genetika és egészség


Betegség kémcsőben

Az előző fejezetből is kiderült, hogy a komplex betegségekben szereplő genetikai variációk funkcionális hozzájárulása a betegségfolyamathoz távolról sem megfejtett. Adódik a lehetőség: indítsunk pluripotens őssejttenyészeteket a nem betegek és betegek bőrkimetszéseiből, késztessük olyan irányú differenciálódásra a sejteket, amely szövet a betegségben a leginkább érintett, és hasonlítsuk össze a két különböző eredetű sejtmasszát az „omikai” technológiákkal. Ez a látszólag pofonegyszerű stratégia, mint minden az orvosi genetikában, számos megoldandó nehézséggel terhelt.

Genetika és egészség

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 059 840 8

Hogyan szabályozza táplálkozásunk a génkifejeződést és a betegséghajlamot? Mik az őssejtek, és mire használhatjuk őket a gyógyításban? Hogy változtatja meg a bennünk élő mikrovilág a betegséghajlamunkat? Mi a hálózati medicina, és mi a jelentősége a gyógyszerfejlesztésben? Milyen genetikai alapon fejlesztett vakcinákkal küzdhetünk az új típusú fertőzések ellen? Hogyan befolyásolja a méhen belüli fejlődés a későbbi betegséghajlamunkat? Hogyan alkalmazhatjuk saját genetikai adataink megismerését az életminőség javításában? Van-e az őseink földrajzi eredetével összefüggő betegséghajlamunk?

A TámPont könyvek sorozat új darabja, a Genetika és egészség érthető és logikus válaszokkal szolgál, határozott pontokat téve a kérdőjelek helyére.

Hivatkozás: https://mersz.hu/rasko-genetika-es-egeszseg//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave