Nemeskürty István

Mi, magyarok

Történelmünk ezerszáz éve


Honfoglalás

Egy földművelési módokat ismerő, a maga pogány túlvilághitében élő, mohamedán, ótestamentumi zsidó- és keresztény eszmékről tudó, az írás alapelemeit (rovásírás) alkalmazó, katonailag szervezett lovasnomád népcsoport érkezett a nyolcszázas évek, tehát a Krisztus születése után számított kilencedik évszázad utolsó tizedében a földrajzilag Kárpát-medencének nevezett, folyókban és vizekben különösen gazdag tájegységbe. „Az eurázsiai országút utolsó állomása a Kárpát-medence. Ide torkollott a szkítáktól kezdve mindmegannyi lovasnomád nép útja.” (Győrffy György)


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 041 0

Ez a mű nem száraz történettudományi értekezés, hanem - mint ahogy azt már Nemeskürty Istvántól megszoktuk - lebilincselően izgalmas, nagyszerű olvasmány, mely hozzásegíthet ahhoz, hogy múltunkat végigkísérve jobban megérthessük jelenünket.

A szerző Magyarország történetét dolgozza fel, időrendben haladva a honfoglalástól egészen 1947-ig, a párizsi békéig. Így olvashatunk az államalapító Szent Istvánról és a többi Árpád-házi király uralkodásáról, az Anjouk koráról, a Hunyadiak dicsőségéről, a török megszállásról és a három részre szakadt ország keserveiről. A szerző elénk tárja a kuruc világot, részletesen bemutatja a Habsburg Birodalmat, ír a jakobinus mozgalomról, a napóleoni háborúkról, a reformkorról, valamint a 48-as polgári forradalomról és szabadságharcról, majd az ezt követő kiegyezésről. Külön fejezet szól az első világháború tragédiájáról, majd pedig a trianoni békétől a párizsi békéig terjedő történelmi időszakról.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nemeskurty-mi-magyarok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave