Irimiás Anna

Az örökségturizmus menedzsmentje


III.1. Az örökségturizmus társadalmi jelentősége

Az örökségturizmus népszerűségét, amint már korábban is említésre került, táplálja a történelmi gyökerek felfedezése iránti igény, a múltbéli események iránti érdeklődés, a helyszínek didaktikai jelentősége és új ismeretek szerzése (McKercher–Hu–Du Cros, 2005). Az örökségturizmus szempontjából jelentős, hogy a jelenlegi társadalom úgy ítéli, hogy az adott helyszínt meg kell őrizni, elismeri annak történelmi jelentőségét, és védelmét elsődleges fontosságúnak tartja. Vitathatatlan, hogy egy-egy kulturális és örökségattrakció, mivel széles körben ismert és elismert vonzerőt jelent, a desztinációmenedzsment stratégiájában kulcspozíciót tölt be. Fontos zászlóshajósa az örökségturizmusnak és az országimázs kommunikációjában is jelen van, hiszen a városok miliője és kulturális attrakcióinak kínálata meghatározzák a turisztikai imázst (Papp-Váry, 2013; Káldy, 2016).

Az örökségturizmus menedzsmentje

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 228 5

Mi a közös a középkori harctéri bemutatókban, a rozsdás ipari területekben, Jane Austen regényeit idéző bálokban és a hagyományos sajtkészítésben? A megismerés öröme, a történelem kézzel fogható megtapasztalása, a helyi értékek identitásformáló jelentőségének felfedezése. Az örökségturizmus menedzsmentje című naprakész szakkönyv nemzetközi és hazai kontextusban vizsgálja az innovatív örökségmenedzsment turizmusra, területi fejlődésre és vállalkozásokra gyakorolt hatását. A szerző több mint tízéves, a kulturális és örökségturizmus területén végzett kutatásai során a vezetéstudomány, a geográfia és a kulturális tanulmányok módszereit ötvözte a folyamatok széleskörű vizsgálata érdekében. A könyv célja, hogy egy átfogó, tudományos, ugyanakkor a gyakorlatban is hasznosítható útmutatóként szolgáljon az örökségmendzsment területén dolgozó szakembereknek, egyetemistáknak és a téma iránt érdeklődő olvasóknak.

Irimiás Anna turizmuskutató, számos hazai és nemzetközi egyetem oktatója, fő kutatási területe a kulturális turizmus, örökségmenedzsment és a harcterek turizmusa. 2015-ben jelent meg szintén az Akadémiai Kiadó gondozásában a Filmturizmus című monográfiája.

A kötet 2020-tól a Turizmus és mobilitás című online sorozat tagjaként jelenik meg.

Hivatkozás: https://mersz.hu/irimias-az-oroksegturizmus-menedzsmentje//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave