Tölgyessy Zsuzsanna

A drámapedagógia elmélete és gyakorlata


Pedagógusképzés és továbbképzés: szerepazonosság keresése és konfliktuskezelés

Eck Júlia 2016-ban megállapítja: „a dráma mint oktatási módszertani eszköz és fejlesztő tevékenység még mindig nem kapott helyet az általános tanárképzésben … pedig szinte nélkülözhetetlen a személyiségfejlesztésben, a pedagógus-alkalmasság érdekében.”181 Azaz a drámapedagógiát feltétlenül használni kellene a tanárképzésben is, és nem csak mint egy fontos pedagógiai felfogást és módszeregyüttest, aminek ismeretében módszertani eszközrepertoárjuk gazdagodhat a leendő pedagógusoknak, hanem a tanárrá válás eszközeként is.

A drámapedagógia elmélete és gyakorlata

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 265 0

Hallom: elfelejtem. Látom: emlékezem. Cselekszem: megértem – ez a régi kínai közmondás összefoglalja a drámapedagógia lényegét a játékalapú, tevékenységen keresztül megvalósuló tanulást, a problémamegoldó és a tapasztalaton keresztül létrejövő feltárást.

A kézirat előbb elméleti síkon igyekszik körbejárni a drámapedagógiát (központban a tanítási és alkalmazott drámával), majd alkalmazhatóságát az oktatás keretei között vizsgálja. A drámapedagógia multifunkcionalitására (módszer, tantárgy, művészeti intervenció, társadalomkritikai fórum) csak utal, a határterületekre – mint a színházi nevelés és a gyermek- és diákszínjátszás (ami nem azonos a professzionális gyermekszínházzal) – csak utalások szintjén merészkedik megfelelő ismeret és tapasztalat híján.

Hivatkozás: https://mersz.hu/tolgyessy-a-dramapedagogia-elmelete-es-gyakorlata//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave